REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPierwsza dama Melania Trump na konwencji republikanów wyraża współczucie rodzinom ofiar Covid-19

Pierwsza dama Melania Trump na konwencji republikanów wyraża współczucie rodzinom ofiar Covid-19

-


Pierwsza dama Melania Trump apelowała we wtorek na konwencji Partii Republikańskiej do Amerykanów, by zagłosowali w listopadowych wyborach prezydenckich na jej małżonka Donalda Trumpa. Wyraziła jednocześnie współczucie dla rodzin osób, które zmarły na Covid-19.

W rzadkim publicznym przemówieniu z Ogrodu Różanego Białego Domu pierwsza dama złożyła kondolencje tym, którzy stracili bliskich z powodu koronawirusa. Zapewniła, że jej małżonek zrobi wszystko, by ograniczyć rozwój pandemii.

REKLAMA

Melania Trump wyraziła także wdzięczność walczącym z Covid-19, starając się przekazać jednoczącą wiadomość dla obywateli USA, gdzie koronawirus doprowadził do śmierci blisko 180 tys. osób.

„Wiem, że wiele osób jest zatroskanych, a niektórzy czują się bezradni. Chcę byście wiedzieli, że nie jesteście sami” – przekazała. Jednocześnie oceniła, że „to inspirujące widzieć jak ludzie w naszym wielkim kraju tak wiele robią dla siebie wzajemnie, szczególnie gdy jesteśmy tak krusi”.

W nagraniu Melania Trump przemawiała przed grupą kilkudziesięciu sympatyków prezydenta. Większość z nich nie miała maseczek ochronnych.

Pierwsza dama unikała ataków na demokratów, koncentrując się na ciepłych słowach pod adresem swojego męża oraz podkreślaniu swojej inicjatywy „Be Best”. Ma ona na celu przeciwdziałanie znęcaniu się nad dziećmi, w tym w internecie.

Małżonka ubiegającego się o reelekcję prezydenta odniosła się do odbywających się  protestów i zamieszek spowodowanych zabójstwami przez policję czarnoskórych. „Proszę zaprzestać przemocy i grabieży w imię sprawiedliwości i nigdy nie oceniać nikogo na podstawie koloru skóry” – apelowała.

Było to pierwsze publiczne wystąpienie Melanii Trump z Ogrodu Różanego po zaprowadzonej przez nią renowacji tego zielonego terenu przed Białym Domem. Wbrew doniesieniom w mediach społecznościowych w jej trakcie nie wycięto wiśni posadzonych przez Jacqueline Kennedy Onassis, małżonkę 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy’ego.

Pierwsza dama była największą gwiazdą drugiego dnia konwencji Republikanów; portal radia NPR nazywał ten dzień nawet „wielką nocą Melanii Trump”.

Przed jej przemówieniem republikanie w spotach podkreślali rolę kobiet w amerykańskiej gospodarce, która była tematem przewodnim konwencji we wtorek. Głos zabierali w niej m.in. przedsiębiorcy oraz farmerzy.

W trakcie drugiego dnia konwencji pokazano uroczystość zaprzysiężenia piątki nowych amerykańskich obywateli z udziałem prezydenta Trumpa.

W poniedziałek delegaci Partii Republikańskiej jednomyślnie wybrali Trumpa, urzędującego gospodarza Białego Domu, na ich kandydata w tegorocznych wyborach prezydenckich. W czwartek Trump w przemówieniu z Białego Domu oficjalnie przyjmie nominację i zakończy konwencję.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

2105202610 views

REKLAMA

2105202843 views

REKLAMA

2106999235 views

REKLAMA

2105202986 views

REKLAMA

2105203086 views

REKLAMA

2105203195 views