REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoPapież: jesteśmy zadowoleni ze zbliżenia narodów USA i Kuby

Papież: jesteśmy zadowoleni ze zbliżenia narodów USA i Kuby

-

Papież Franciszek wyraził osobiście zadowolenie z historycznej decyzji Stanów Zjednoczonych i Kuby o normalizacji stosunków i zbliżeniu obu narodów. Do wydarzenia tego papież nawiązał w czwartek podczas spotkania z 13 ambasadorami z rożnych krajów.

Przyjmując grupę dyplomatów akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej Franciszek powiedział: „Dzisiaj jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ zobaczyliśmy, że dwa narody, które były od siebie oddalone od tylu lat, wczoraj zrobiły krok ku zbliżeniu”. „Uczyniono ten postęp dzięki ambasadorom, dzięki dyplomacji”- dodał papież.

REKLAMA

W środę w swych przemówieniach prezydent USA Barack Obama i przywódca Kuby Raul Castro podziękowali papieżowi za jego wkład w rozmowy, które doprowadziły do przełomu w dwustronnych relacjach.

Watykański Sekretariat Stanu poinformował w środowej nocie, że w minionych miesiącach Franciszek napisał listy do Raula Castro i Baracka Obamy, by „zachęcić ich do rozwiązania kwestii humanitarnych leżących we wspólnym interesie”, po to by – jak dodano – zapoczątkować nową fazę we wzajemnych relacjach.

Ponadto Stolica Apostolska ujawniła, że w październiku gościła u siebie delegacje USA i Kuby i przedstawiła im propozycję swego pośrednictwa, by przyczynić się do konstruktywnego dialogu między nimi.(PAP)

fot.L’OSSERVATORE ROMANO/Handout/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2097923932 views

REKLAMA

REKLAMA

2097924165 views

REKLAMA

2099720557 views

REKLAMA

2097924308 views

REKLAMA

2097924409 views

REKLAMA

2097924519 views