REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Państwo Islamskie wzywa do ataków na USA, Europę, Australię i Rosję

Państwo Islamskie wzywa do ataków na USA, Europę, Australię i Rosję

-

Teroryści z flagą Państwa Islamskiego (IS) fot.Wikipedia

Państwo Islamskie (IS) wzywa swych zwolenników do organizowania zamachów w USA, Europie, Australii i Rosji – podaje w poniedziałek Reuters, cytując nagraną wypowiedź rzecznika IS; wiarygodność tego nagrania nie jest jeszcze potwierdzona.

IS wzywa też do przeprowadzenia ataków w Iraku, Syrii, Iranie i na Filipinach podczas świętego miesiąca muzułmanów ramadanu, który rozpoczął się pod koniec maja, a dobiegnie końca około 25 czerwca.

Wiadomość została zamieszczona w sieci przy użyciu szyfrującej aplikacji Telegram. Nagrał ją najprawdopodobniej rzecznik IS Abu al-Hasan al-Muhadżer.

“O wy, lwy Mosulu, Rakki i Tall Afar, niech Bóg pobłogosławi waszą czystą broń i promienne twarze i walkę z tymi, którzy odrzucają (prawdę) i z apostatami” – głosi nagranie. “Odrzucający” to pogardliwy termin, jakim sunnici określają szyitów.

“Do braci w wierze w Europie, Ameryce, Rosji, Australii i wszędzie. Bracia w waszych krajach postąpili słusznie, więc potraktujcie ich jak wzór (do naśladowania) i róbcie to, co oni robili” – mówi rzecznik IS, który pogratulował też sprawcom zamachów na parlament Iranu oraz mauzoleum ajatollaha Chomeiniego w Teheranie.

Al-Muhadżer dodaje, że Iran jest teraz “słabszy nić pajęcza sieć”, i wzywa do organizowania kolejnych ataków w tym kraju. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Oj tam, oj tam. Spytajcie “zza kaluzy” to wam opowie historie o wspanialych muzulmanach, bogatych kulturowo i cywilizacyjnie i ich zbawiennym wplywie na kazdy kraj, ktory zechce ich ugoscic. Swoja wdziecznosc pokazuja organizujac co raz pokaz fajerwerkow, w ktorych zazwyczaj ginie kilkadziesiat osob, slalomem wsrod przechodniow tratujac ludzi czy dzgajac przypadkowych przechodniow z wdziecznosci, ze zostali przyjeci i otrzymuja mieszkania i zasilki. Dokladnie takich ludzi dzis potrzebuje swiat, zyczylbym wszystkim zwolennikom islamu, zeby zamieszkali razem ze swoimi rodzinami, zonami, corkami w poblizu osrodkow muzulmanskich uchodzcow, zeby zaznali tej braterskiej muzulmanskiej milosci z pierwszej reki tak jak 5 letnia dziewczynka z Ohio brutalnie zgwalcona przez 3 maloletnich uchodzcow.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks