REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaInternetONZ apeluje do firm internetowych o reakcje na działania dżihadystów

ONZ apeluje do firm internetowych o reakcje na działania dżihadystów

-

fot.Ad Meskens/Wikipedia
fot.Ad Meskens/Wikipedia

ONZ zaapelowała do firm internetowych i właścicieli portali społecznościowych o reakcję na rosnąca aktywności dżihadystów w internecie. W dokumencie, do którego dotarła agencja Associated Press podkreślono, że terroryści wykorzystują sieć m.in. do rekrutacji.

Specjalny raport w tej sprawie został opracowany przez grupę ekspertów działających na zlecenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. W dokumencie zaapelowano do firm internetowych o współpracę ze społecznością międzynarodową w celu powstrzymania islamskich grup terrorystycznych przed wykorzystywaniem do swych celów np. portali społecznościowych. Podkreślono także konieczność identyfikacji i blokowania kont powiązanych z dżihadystami i ich sympatykami.

REKLAMA

„W ciągu ostatnich lat zaobserwowano niepokojący trend – wykorzystania nowoczesnych technologii do cyfrowego terroryzmu: szerzenia propagandy głównie przez Państwo Islamskie (IS) i ich sympatyków, którzy w ten sposób promują swoją skrzywioną ideologię” – podkreślili twórcy dokumentu, który w środę cytowała AP.

„Skala cyfrowego zagrożenia, które związane jest ściśle z radykalizacją, razem z potrzebą zdecydowanych kroków zapobiegających ekstremizmowi wymaga dalszych działań ze strony Rady Bezpieczeństwa” – zwrócono uwagę w dokumencie.

Twórcy raportu dodają, że poza IS dużą aktywność w internecie wykazują także inne organizacje terrorystyczne takie jak Al-Kaida i powiązane z nią grupy. (PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2095853350 views

REKLAMA

REKLAMA

2095853583 views

REKLAMA

2097649979 views

REKLAMA

2095853732 views

REKLAMA

2095853833 views

REKLAMA

2095853944 views