REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoNieoficjalnie: premier Morawiecki spotkał się w Brukseli z prezesem Światowego Kongresu Żydów

Nieoficjalnie: premier Morawiecki spotkał się w Brukseli z prezesem Światowego Kongresu Żydów

-

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w czwartek w Brukseli z prezesem Światowego Kongresu Żydów Ronaldem Lauderem – potwierdziła PAP w źródłach zbliżonych do tego spotkania.

Pod koniec lutego Lauder w liście otwartym wezwał do zażegnania obecnego kryzysu polsko-żydowskiego. „Powstały kryzys musi zostać zażegnany. Chcielibyśmy, by liderzy po obydwu stronach Polskiej i Żydowskiej – usiedli przy stole, doszli do porozumienia i wrócili na drogę współpracy i rozwoju wzajemnych relacji” – napisali prezes ŚKŻ Ronald Lauder i wiceprezes Robert Singer.

REKLAMA

Informację o spotkaniu podało jako pierwsze Radio RMF. Spotkanie było bardzo udane – powiedział rozgłośni szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. (PAP)

Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki
fot.MARKUS HEINE/EPA-EFE/REX/Shutterstock

5 KOMENTARZE

  1. PiS nadal „rozdmuchuje” konflikt na linii Polska – Żydzi -USA. Zamiast wycofać się z ustawy, jako nikomu nie potrzebnej to młody Morawiecki jeździ i tłumaczy jak sztubakom o co chodzi rządowi polskiemu. Jako młody i niedoświadczony dyplomata i premier „chlapie”co mu ślina na język przyniosła, wywołując konsternację i dolewając oliwy do ognia, np. powiedział, że z roku 1968 a więc z wygonienia Żydów z Polski my Polacy powinniśmy być dumni-(sic!). Kolejnym dyplomatołkiem jest Szczerski, który pojechał do USA. Bełkocze jak katarynka o „atmosferze i substancji”. Mowa wasza niech będzie (taka): Tak-tak, nie-nie, a co zanadto pochodzi od Złego.

  2. I druga sprawa. W ramach reform sądowniczych, których tak naprawdę nie ma, rząd PiS-u łamie konstytucję. I to zarzucają rządowi polskiemu Stany Zjednoczone i Unia Europejska. Premier Morawiecki pojechał do Brukseli i dał Białą księgę, która nie wyjaśnia dlaczego łamana jest konstytucja tylko pokazuje wady w polskim sądownictwie. Zachód nie jest przeciwko reformom w Polsce, tylko przeciwko łamaniu prawa w Polsce, przeciwko zasadzie zniesienia trójpodziału władzy i przeciwko zawłaszczaniu przez PiS wszystkich stanowisk i ich upolitycznianiu.

  3. Kwitesencja polityki zagranicznej dojnej zmiany jest fakt, ze to wlasnie premier polskiego rzadu w Monachium przy obecnosci kanclerza Niemiec i Austrii musial sie tlumaczyc z Holokaustu Zydow.Czy to nie jest policzek w twarz i chichot historii?

REKLAMA

2105419199 views

REKLAMA

2105419431 views

REKLAMA

2107215822 views

REKLAMA

2105419573 views

REKLAMA

2105419673 views

REKLAMA

2105419781 views