REKLAMA

2125996147 views

REKLAMA

2125996146 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoMiędzynarodowa kancelaria pomoże w walce z używaniem określenia "polskie obozy"

Międzynarodowa kancelaria pomoże w walce z używaniem określenia “polskie obozy”

-

fot.Andrzej Grygiel
fot.Andrzej Grygiel

List intencyjny o współpracy na rzecz przeciwdziałania używaniu określenia “polskie obozy koncentracyjne” podpisali w poniedziałek w Warszawie wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński i szef międzynarodowej kancelarii prawnej Dentos Elliott Portnoy.

REKLAMA

Jak podkreślił minister Gliński, list intencyjny o współpracy podpisany został “z największą kancelarią prawniczą na świecie”. “Z kancelarią Dentons, która wystąpiła z inicjatywą objęcia swoimi działaniami, na zasadzie pro bono, obrony polskiego imienia” – powiedział.

Chodzi o przeciwdziałanie używaniu określeń “polskie obozy koncentracyjne”, “polskie obozy śmierci” – mówił minister.

“My w Polsce staramy się różnymi sposobami walczyć z tym kłamstwem” – powiedział. Czynią to zarówno instytucje państwowe, jak i m.in. Fundacja Reduta Dobrego Imienia – mówił prof. Gliński.

“Ale jest oczywiste, że fachowa pomoc prawna kancelarii, która ma ponad 100 oddziałów na świecie, (…) a od 25 lat jest czynna w Polsce, będzie bardzo przydatna w zwalczaniu tej haniebnej praktyki” – zaznaczył szef resortu kultury.

Dodał, że kancelaria Dentons “także zobowiązała się do tego, że przygotuje raport dotyczący tych nadużyć, (…) diagnozę stanu w tej dziedzinie”. “No i będzie, krótko mówiąc, razem z nami starała się chronić dobre imię Polski” – powiedział minister.

“To jest zobowiązanie do współpracy w ściganiu, czy w występowaniu w sprawach, kiedy używane są te terminy, które uwłaczają dobremu imieniu Polski” – powiedział Gliński.

“Ta współpraca zwiększy efektywność walki z tym problemem” – ocenił.

Jak powiedział minister, “widzimy wyraźnie, że coraz więcej, niestety, takich przypadków mamy, kiedy są te terminy używane”.

W spotkaniu wzięli udział także m.in.: sekretarz stanu w MKiDN Jarosław Sellin, sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak oraz założyciel i prezes Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom Maciej Świrski. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2120891268 views

REKLAMA

2120891300 views

REKLAMA

REKLAMA

2122687624 views

REKLAMA

2120891315 views

REKLAMA

2120891326 views

REKLAMA

2120891332 views