REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaIzba Reprezentantów za ograniczeniami w hodowli tygrysów

Izba Reprezentantów za ograniczeniami w hodowli tygrysów

-

Izba Reprezentantów przyjęła ustawę nakładającą ograniczenia na posiadanie i hodowanie lwów i tygrysów. Przyjęto ją na fali oburzenia po głośnym serialu „Tiger King”, który ujawnił nadużycia hodowców dzikich kotów w USA. Głównym sponsorem ustawy jest demokratyczny kongresmen  z Illinois Mike Quigley.

Ustawa „Big Cat Public Safety Act” została przyjęta przez Izbę stosunkiem głosów 272-114, poparli ją Demokraci, do których dołączyło 48 Republikanów.

REKLAMA

Zgodnie z jej zapisami, by trzymać w domu, ogrodzie lub prywatnym ogrodzie zoologicznym dzikie koty należy wcześniej uzyskać na to stosowną zgodę od Departamentu Rolnictwa.

Kongresmen Mike Quigley argumentował, że przyjęcie ustawy to „krok w kierunku zapewnienia humanitarnego traktowania zwierząt i ochrony społeczeństwa przed niebezpiecznymi dużymi kotami”. „Wielkie koty to dzikie zwierzęta, które po prostu nie pasują do prywatnych domów, podwórek ani tandetnych przydrożnych ogrodów zoologicznych” – stwierdził w piątkowym oświadczeniu.

Część Republikanów nie jest jednak przekonana do nowych zapisów. Kongresmen z Utah Rob Bishop argumentował, że w ustawie nie chodzi o ochronę ludzi przed dużymi kotami, ale „krzywdzenie małych rodzinnych ogrodów zoologicznych”.

„Kolejny tydzień w Kongresie, kolejny tydzień szefowa Izby Reprezentantów Nancy Pelosi odkłada pomoc dla amerykańskich małych przedsiębiorców i pracowników. Co jest zamiast tego na agendzie? Legalizacja marihuany oraz ustawa 'Tiger King'” – napisał natomiast na Twitterze republikański kongresmen Jim Hagedorn.

Los „Big Cat Public Safety Act” w kontrolowanym przez Republikanów Senacie nie jest pewny – zastrzega portal CNN.

Projekt ustawy wniesiono do Kongresu we wrześniu 2019 roku. Początkowo nie budziła ona zainteresowania mediów, ale sytuacja się zmieniła, gdy w pół roku później furorę w USA wywołał serial „Tiger King”.

Serial Netflixa skupia się wokół postaci Josepha Maldonado-Passage, znanego jako „Joe Exotic” ekscentrycznego i kontrowersyjnego wielbiciela wielkich kotów i dawnego właściciela ZOO w Oklahomie.

Maldonado-Passage przebywa obecnie w więzieniu po wyroku skazującym go za zabicie pięciu tygrysów oraz spisek mający na celu wynajęcie zabójcy, który miał zlikwidować jego biznesową konkurentkę i znienawidzoną rywalkę Carole Baskin. Exotic oskarżał ją o zabicie swojego męża.

Quigley mówił w Izbie Reprezentantów, że „Tiger King” pokazał światu „jak wyzyskującym, niebezpiecznym i nieludzkim” biznesem jest hodowla dzikich kotów w USA.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

2109695299 views

REKLAMA

REKLAMA

2109695531 views

REKLAMA

REKLAMA

2111491922 views

REKLAMA

2109695672 views

REKLAMA

2109695771 views

REKLAMA

2109695879 views