REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Gubernator nie planuje ponownego otwarcia szpitala tymczasowego w McCormick Place

Gubernator nie planuje ponownego otwarcia szpitala tymczasowego w McCormick Place

-

Mimo wzrostu nowych zakażeń koronawirusem w Illinois gubernator JB Pritzker nie planuje ponownego otwarcia szpitala tymczasowego w centrum wystawienniczym McCormick Place w Chicago. W tej alternatywnej placówce medycznej, uruchomionej tymczasowo wiosną, na początku pandemii, leczono zaledwie 38 pacjentów.

Centrum wystawiennicze McCormick Place zaczęło być przekształcane w tymczasowy ośrodek medyczny na przełomie marca i kwietnia przez Korpus Inżynieryjny Armii Stanów Zjednoczonych (United States Army Corps of Engineers). Wykonawcą prac była także firma Walsh Construction.

W związku ze spłaszczaniem się krzywej zachorowań pod koniec kwietnia szpital tymczasowy został zamknięty zaledwie kilka tygodni później, 8 maja, gdy zapotrzebowanie na łóżka szpitalne dla pacjentów z koronawirusem zmniejszyło się, a władze stanowe i miejskie uznały, że alternatywna placówka medyczna nie jest już potrzebna. W szpitalu tymczasowym w McCormick Place leczono zaledwie 38 pacjentów.

Z ostatnich doniesień medialnych, w tym raportu opublikowanego przez dziennik „Chicago Sun-Times”, wynika, że całkowity koszt budowy i krótkotrwałej eksploatacji obiektu zamyka się sumą ok. 81,1 mln dol.

Władze stanowe i miejskie spodziewają się, że większość kosztów związanych z powstaniem w połowie kwietnia szpitala tymczasowego w McCormick Place zostanie pokryta przez rząd federalny. Agencja ds. Zarządzania Kryzysowego stanu Illinois (Illinois Emergency Management Agency) wydała 19 mln dol. na pokrycie kosztów pracy personelu i obsługę szpitala, z tego 15 mln pochodziło z pieniędzy podatników. Miasto Chicago przeznaczyło kolejne 1,3 mln dol. na materiały budowlane i wyposażenie.

Gubernator JB Pritzker w ostatnich tygodniach deklarował, że mimo drastycznego wzrostu zakażeń koronawirusem w Illinois władze stanowe nie planują odbudowy obiektu.

„Jeśli w przyszłości potrzebny będzie szpital tymczasowy jego koszta poniesie stan” – powiedziała rzeczniczka Illinois Emergency Management Agency Rebecca Clark. Dodała, że wyposażenie ze szpitala w McCormick Place zostało rozdysponowane do placówek medycznych w całym stanie.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks