REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Głosujący na prezydenta RP mogą osobiście dostarczyć pakiety wyborcze do konsulatu w...

Głosujący na prezydenta RP mogą osobiście dostarczyć pakiety wyborcze do konsulatu w Chicago

-

Jak poinformował Konsulat Generalny RP na swoim profilu facebookowym, głosujący w II turze na prezydenta RP mogą osobiście dostarczyć pakiety wyborcze do konsulatu w Chicago, albo wysłać je pocztą.

Do soboty 11 lipca włącznie głosujący mogą dostarczyć swoje pakiety wyborcze do siedziby Konsulatu Generalnego RP w Chicago.
Można to zrobić:
– W środę 8 lipca i piątek 10 lipca w godzinach pracy konsulatu, tj. w godz. 8.30-16.30, w czwartek 9 lipca w godz. 11.00-19.00;
– w sobotę 11 lipca w godz. 7.00-21.00.

REKLAMA

Konsulat RP znajduje się przy 1530 North Lake Shore Drive w Chicago.

Nadal można wysyłać pakiety wyborcze drogą pocztową na adres: Polish Consulate General, 1530 North Lake Shore Drive, Chicago, Illinois 60610.

W Chicago do II tury wyborów na prezydenta RP zarejestrowało się dodatkowo 4,8 tys. wyborców. Ogółem – razem z wcześniej zarejestrowanymi do I tury – zagłosować może w Chicago 17,5 tys. osób.

Według danych zbiorczych pochodzących ze wszystkich konsulatów RP w całych Stanach Zjednoczonych do głosowania w wyborach w II turze zarejestrowanych jest około 46 tys. osób.
Przypomnijmy, że głosowanie w I turze możliwe było tylko drogą korespondencyjną, ale w rezultacie nieprawidłowości w pracy poczty USA podczas pandemii COVID-19 nie wszyscy zarejestrowani do głosowania wzięli w nim udział; część wyborców nie otrzymała pakietów na czas, a inni nie zdążyli w terminie ich odesłać.

(Inf. wł.)


Konsul Generalny RP w Chicago Piotr Janicki przedstawia instrukcję głosowania w drugiej turze głosowania w wyborach prezydenta Rzeczypospolitej.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks