REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoDarmowe bilety do Six Flags – dla zaszczepionych

Darmowe bilety do Six Flags – dla zaszczepionych

-

50 tysięcy bezpłatnych biletów wstępu do parków rozrywki Six Flag Great America w Illinois będzie rozdanych osobom nowo zaszczepionym – ogłosił gubernator J.B. Pritzker.

Oferta dotyczy parków w Gurnee na północnych przedmieściach Chicago oraz w Rockford. Prezes parków Hank Salemi powiedział, że po raz pierwszy w historii podarowane zostają darmowe bilety o wartości 4 milionów dolarów.

REKLAMA

Od czerwca na terenie parków Six Flags będzie punkt szczepionkowy prowadzony przez Gwardię Narodową Illinois. Bezpłatne wejściówki dla nowo zaszczepionych będą również rozprowadzane w innych lokalnych punktach szczepień, w tym mobilnych, w mniej uprzywilejowanych społecznościach Illinois.

Niecodzienną ofertę ogłoszono w czwartek – dzień przed przejściem Illinois do fazy pomostowej reaktywacji gospodarki – ostatniego etapu przed pełnym otwarciem stanu. W tym dniu w Illinois zanotowano 1918 potwierdzonych i prawdopodobnych zachorowań na COVID-19 oraz 35 przypadków śmiertelnych związanych z diagnozą.

W ramach fazy pomostowej parki rozrywki mogą zwiększyć swoją przepustowość z dotychczasowych 25 do 60 procent.

Gubernator Pritzker powiedział, że wielu ludzi jest na granicy decyzji o przyjęciu szczepionki, więc zachęta w postaci darmowego biletu “popchnie ich w prawidłowym kierunku”.

Illinois przejdzie do ostatniej, 5. fazy powrotu do normalności, jeżeli wskaźnik zachorowań i hospitalizacji będzie utrzymywać się na stabilnym poziomie przez 28 dni. Chicago ma własny program reaktywacji gospodarki – ograniczenia liczebności zgromadzeń mają być zniesione do 4 lipca.

Wiele stanów oferuje zachęty dla osób, które jeszcze wahają się co do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. W Maryland są to darmowe pizze. W Nowym Jorku – darmowe frytki z Shake Shack. Gubernator Ohio ogłosił, że zaszczepieni mieszkańcy wezmą udział w losowaniu stypendiów na studia.

Six Flags Great America w Gurnee na północnych przedmieściach został ponownie otwarty w sobotę 24 kwietnia przy zachowaniu licznych restrykcji sanitarno-epidemiologicznych.

Popularny, przylegający do Six Flags park wodny Hurricane Harbor ma być otwarty 29 maja. W tym roku parki będą od siebie oddzielone – goście nie będą mogli przemieszczać się między dwoma atrakcjami.

(jm)

REKLAMA

2123151875 views

REKLAMA

REKLAMA

2123151892 views

REKLAMA

REKLAMA

2124948212 views

REKLAMA

2123151902 views

REKLAMA

2123151908 views

REKLAMA

2123151912 views