REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżąco"Charlie Hebdo": doświadczyliśmy więcej cudów niż wszyscy święci i prorocy (ZOBACZ ZDJĘCIA)

“Charlie Hebdo”: doświadczyliśmy więcej cudów niż wszyscy święci i prorocy (ZOBACZ ZDJĘCIA)

-

“W ostatnim tygodniu +Charlie Hebdo+, ateistyczna gazeta, doświadczyła więcej cudów niż wszyscy świeci i prorocy razem wzięci” – czytamy w komentarzu redakcyjnym tego francuskiego tygodnika satyrycznego, którego pierwszy numer od zamachów w Paryżu ukazał się w środę.

“Najbardziej jesteśmy dumni z tego, że macie w rękach gazetę, którą zawsze robiliśmy” – czytamy dalej w komentarzu najnowszego numeru pisma. Redakcja dziękuje milionom ludzi na całym świecie za wsparcie.

REKLAMA

Dystrybutor “Charlie Hebdo” poinformował w środę, że zwiększy nakład najnowszego numeru z 3 do 5 milionów egzemplarzy w związku z rosnącym popytem; przed atakiem nakład tygodnika wynosił 60 tys. egzemplarzy. Wcześniej zapowiadano, że pismo ukaże się w co najmniej 20 krajach i zostanie przetłumaczone na pięć języków, w tym arabski i turecki.

W Niemczech tygodnik ukaże się z opóźnieniem, najpóźniej w weekend. Tłumaczenie numeru na język niemiecki nie jest na razie planowane – pisze agencja dpa.

Tygodnik został przygotowany w redakcji lewicowego dziennika “Liberation” przez ocalałych z ubiegłotygodniowego zamachu terrorystycznego na redakcję, w wyniku którego zginęło 12 osób, w tym główni rysownicy. Sprawcami ataku byli francuscy dżihadyści pochodzenia algierskiego.

Na okładce tygodnika znajduje się rysunek proroka Mahometa na zielonym tle, ze łzą w oku, trzymającego kartkę z napisem: “Jestem Charlie”. Nad podobizną proroka widnieją słowa: “Wszystko zostało przebaczone”.

“Napisałem +wszystko zostało przebaczone+ i zapłakałem” – mówił we wtorek na konferencji prasowej Renald Luzier vel “Luz”, który wykonał rysunek. “To jest nasza okładka (…), nie taka, jakiej chcieliby od nas terroryści” – zaznaczył. “Wcale się nie martwię (…), wierzę w inteligencję ludzi, inteligencję humoru” – dodał.

Jak zauważa agencja Associated Press, najnowszy numer utrzymuje rozmyślnie prowokacyjny ton, z którego znany jest ten tygodnik we Francji. Na pierwszych dwóch stronach znajdują się rysunki przygotowane przez rysowników zabitych w zamachu 7 stycznia: Cabu, Wolinskiego, Charba i Tignous.

Jedna z karykatur pokazuje lubianą zmarłą już francuską zakonnicę mówiącą o seksie oralnym, inna – przywódców muzułmańskiego, chrześcijańskiego i żydowskiego dzielących świat.

W najnowszym numerze autorzy naśmiewają się m.in. ze sprawców zeszłotygodniowego ataku, przedstawiając ich jako “umysłowo niedorozwiniętych idiotów” – pisze dpa.

Jeden z rysunków pokazuje zamachowca jako pracownika zakładu gospodarki odpadami; mężczyzna stoi bezradnie przy pojemnikach z napisami “dobre” i “złe”, a dymek wychodzący z jego ust głosi: “To jest za trudne”.

W innej karykaturze obaj terroryści pytają w niebie o dziewice, obiecane im po śmierci w zamachu. “Wszystkie są z ekipą +Charlie+” – odzywa się głos zza chmury, na której trwa huczne przyjęcie. (PAP)

fot.EPA

 • Charlie Hebdo supplement in Turkish newspaper Cumhuriyet
 • Charlie Hebdo new edition released
 • Charlie Hebdo new edition released
 • Charlie Hebdo new edition released
 • Charlie Hebdo on sale in Germany
 • Charlie Hebdo new edition released
 • Gathering, to commemorate the 17 victims of the Paris terror attacks
 • Charlie Hebdo new edition released
 • New Charlie Hebdo magazine edition
 • French soldiers patrol in Paris
 • Charlie Hebdo Press Conference
 • Charlie Hebdo Press Conference
 • Charlie Hebdo Press Conference
 • Charlie Hebdo Press Conference
 • Charlie Hebdo Press Conference
 • Charlie Hebdo Press Conference
 • French satire magazine Charlie Hebdo to feature Muhammad pictures
 • French satire magazine Charlie Hebdo to feature Muhammad pictures

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

 1. “Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę”. W dalszym ciągu prowokują tych, co na chamskich żartach z ich religii nie znają się i nie są tolerancyjni. To nie łagodni chrześcijanie! Ale to ich sprawa. Sami się proszą o nieszczęście.
  PS. Tylko po co strzelać, jak można podać do Sądu za obrazę uczuć religijnych.

REKLAMA

2129079757 views

REKLAMA

REKLAMA

2129079772 views

REKLAMA

REKLAMA

2130876092 views

REKLAMA

2129079782 views

REKLAMA

2129079785 views

REKLAMA

2129079789 views