REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoByła modelka z Polski oskarżyła Weinsteina o molestowanie seksualne

Była modelka z Polski oskarżyła Weinsteina o molestowanie seksualne

-

Była modelka z Polski 33-letnia Kaja Sokoła pozwała hollywoodzkiego producenta Harvey’a Weinsteina o molestowanie seksualne. Do czynów miało dojść, kiedy Sokoła miała zaledwie 16 lat.

Kaja Sokoła w 2002 roku poznała Weinsteina, miesiąc po wyjeździe z Warszawy do Nowego Jorku, by kontynuować karierę modelki i aktorki. Polka była wśród kobiet, które wniosły pozew zbiorowy przeciwko niemu i jego firmom, oskarżając go o molestowanie seksualne. W pozwie nie ujawniła swojej tożsamości.

REKLAMA

Prawnicy Sokoły, która obecnie pracuje jako psycholog w Polsce, poinformowali w oświadczeniu przesłanym dziennikowi „New York Times”, że ich klientka nie zaakceptowała warunków wstępnego, osiągniętego po roku negocjacji, pozasądowego porozumienia, na mocy którego kobiety wymienione w pozwie otrzymają 25 mln dolarów odszkodowania. Zdaniem Sokoły ugoda nie uwzględniała odpowiedzialności ze strony Weinsteina.

W zamian za odszkodowania i opłacenie kosztów adwokatów i kosztów sądowych, powódki, w tym kilka znanych aktorek, wycofają swój pozew w procesie zbiorowym wytoczonym Weinsteinowi pod zarzutem molestowania seksualnego i innych przestępstw seksualnych.

Weinstein nie będzie musiał płacić ze swojej kieszeni ani odszkodowań dla ofiar, ani innych kosztów porozumienia. Koszty porozumienia w większości zapłacą firmy ubezpieczeniowe i członkowie zarządu należącej dawniej do Weinsteina i jego brata, a obecnie zbankrutowanej wytwórni filmowej The Weinstein Co.

„Dlatego dziś składam swój pozew, w moim własnym imieniu, zgodnie z nowojorską ustawą o ochronie nieletnich (Child Victims Act), przeciwko Harveyowi Weinsteinowi i niektórym jego poplecznikom w tym Robertowi Weinsteinowi, (red. – wytwórniom) Miramax i Disney. Każda z tych stron mogła i powinna powstrzymać Harveya Weinsteina, zanim uczynił ze mnie kolejną ze swoich ofiar” – czytamy w oświadczeniu Sokoły.

Weinstein na wolności, po zapłaceniu kaucji, oczekuje na proces sądowy, który ma się rozpocząć 6 stycznia przyszłego roku. Jego adwokat zapowiedział, że nie przyzna się do winy w sprawie gwałtu kobiety w 2013 r. w hotelu w Nowym Jorku i zmuszenia do czynności seksualnych innej kobiety w 2006 roku.

Przed skandalem seksualnym, z fortuną ocenianą na 150 mln. dol., Harvey Weinstein był jednym z najbogatszych producentów filmowych w Hollywood.

(tos, inf. wł., PAP)

Na zdjęciu: Kaja Sokoła fot. Seth Wenig/Wigdor LLP

REKLAMA

2095835495 views

REKLAMA

REKLAMA

2095835728 views

REKLAMA

2097632125 views

REKLAMA

2095835878 views

REKLAMA

2095835979 views

REKLAMA

2095836089 views