REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Atak nożownika w centrum Paryża

Atak nożownika w centrum Paryża

-

Cztery osoby zostały ranne w ataku nożownika w piątek w centrum Paryża, w pobliżu dawnej siedziby redakcji tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo” – poinformowała policja. Zatrzymano podejrzanego o udział w ataku mężczyznę. Obecna redakcja tygodnika dostała podejrzaną paczkę.

Dwie ranne osoby w ciężkim stanie zostały hospitalizowane – informuje stacja BFM TV.

REKLAMA

Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia w okolicy dawnej siedziby „Charlie Hebdo”, a także okolice obecnej redakcji, na której adres przyszła podejrzana paczka.

Sprawca ataku o wyglądzie indyjsko-pakistańskim uciekł w kierunku stacji metra, prawdopodobnie wraz z innym mężczyzną biorącym udział w ataku – podała BFM TV, powołując się na informacje od świadków.

Policja zaleca unikanie tego obszaru.

Około godziny 12.45, niespełna godzinę po ataku, na schodach Opery Bastille aresztowano mężczyznę ze śladami krwi na ubraniu. Policja nie wyklucza, że może być jednym z dwóch napastników biorących udział w ataku.

Inne okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane. Na miejsce wysłano brygadę kryminalną oraz Brygadę Badawczo-Interwencyjną (BRI).

Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin przyjechał do siedziby ministerstwa, gdzie utworzono jednostkę kryzysową.

Premier Jean Castex poinformował o śledztwie w sprawie ataku na krótkiej konferencji prasowej w piątek wczesnym popołudniem.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks