REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoAmbasador USA: Polska jest wzorcowym przykładem przywództwa, jeżeli chodzi o militarną modernizację...

Ambasador USA: Polska jest wzorcowym przykładem przywództwa, jeżeli chodzi o militarną modernizację NATO

-

Polska jest wzorcowym przykładem przywództwa, jeżeli chodzi o militarną modernizację NATO – podkreśliła w piątek 31 stycznia na uroczystości podpisania umowy na zakup myśliwców F-35 ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Umowę zakupu przez Polskę od USA 32 samolotów bojowych piątej generacji F-35 podpisał w piątek w Dęblinie szef MON Mariusz Błaszczak. W uroczystości wzięli też udział: zwierzchnik sił zbrojnych, prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i ambasador USA Georgette Mosbacher.

REKLAMA

Mosbacher podziękowała i pogratulowała prezydentowi Andrzejowi Dudzie wizji bezpieczeństwa i obrony kraju oraz zdecydowanego przywództwa w realizacji zawarcia porozumienia w sprawie zakupu myśliwców F-35.

“Stany Zjednoczone zawsze będą realizować w sposób przejrzysty proces FMS, który jest najbardziej transparentnym procesem na świecie” – podkreśliła. Dodała, że jest pewna, że Polska będzie zawsze wybierać najlepszy dostępny na świecie sprzęt oraz szkolenia po najlepszej cenie.

“Program modernizacji sprawia również, że interoperacyjność NATO jest w jego centrum. Pozwala polskim i NATO-wskim siłom lepiej bronić wschodniej flanki, sprawia, że Polska dołącza do kluczowego grona członków NATO, które również mają F-35, jak Wielka Brytania, Włochy, Holandia, Dania oraz Norwegia” – mówiła ambasador USA.

Jak dodała, “Polska nadal jest wzorcowym przykładem przywództwa, jeżeli chodzi o militarną modernizację NATO”. “Jesteśmy dumni, że możemy dzielić się najlepszą amerykańską technologią obronną z polskimi partnerami, wspierając wspólne cele obronne” – oświadczyła.

Mosbacher podkreśliła, że zakup przez Polskę samolotów F-35 wyznacza nie tylko nową jakość w zdolnościach obronnych, ale pokazuje też silną relację polsko-amerykańską. Jak stwierdziła, relacja ta dotyczy wartości, wolności oraz historii.

Mosbacher podczas przemówienia przypomniała o obecności amerykańskich żołnierzy w Polsce. “Amerykańscy żołnierze są na polskiej ziemi, szkoląc się i zapewniają bezpieczeństwo wschodniej flance NATO razem z polskimi żołnierzami” – mówiła.Zdaniem Mosbacher “Polskę i Stany Zjednoczone wiążą generacje rodzin i więzi międzyludzkie, które łatwiej teraz utrzymywać, bo Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz”. (PAP)

REKLAMA

2128820913 views

REKLAMA

REKLAMA

2128820929 views

REKLAMA

REKLAMA

2130617249 views

REKLAMA

2128820939 views

REKLAMA

2128820943 views

REKLAMA

2128820947 views