REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Ambasador Mosbacher krytykuje chińską propagandę na polskim Twitterze

Ambasador Mosbacher krytykuje chińską propagandę na polskim Twitterze

-

“Chińska propaganda w (nie)najlepszej formie – fałszywe konta, kiepski język polski, nieprawdziwe chińskie narracje” – napisała w czwartek na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, podając przykłady tzw. troll-kont. “Ta nieudolna taktyka nie zadziała w Polsce” – dodała.

“Komunistyczna Partia Chin nie zawsze stawia życie i zdrowie ludzkie ponad wszystkim innym – na pierwszym miejscu stawia swoje własne przetrwanie. To jasno wynika z braku przejrzystości ChRL na początku #COVID19, który przyczynił się do śmierci wielu osób” – tymi słowami Mosbacher skrytykowała w środę tweet ambasadora ChRL w Polsce.

REKLAMA

2147483647 clicks

Pod jej odpowiedzią znalazło się szereg tweetów pochodzących najprawdopodobniej z fałszywych kont, należących do osób zatrudnionych do rozpowszechniania m.in. propagandy danego kraju, w tym przypadku Chin. Takie konta charakteryzuje przewaga podawanych dalej cudzych wypowiedzi nad własnymi (tzw. retweet) i częste błędy językowe, charakterystyczne dla obcokrajowców.

“Chińska propaganda w (nie)najlepszej formie – fałszywe konta, kiepski język polski, nieprawdziwe chińskie narracje. To wszystko można znaleźć na profilu ambasadora Liu Guangyuan i pod moim wczorajszym tweetem o Chinach. Ta nieudolna taktyka nie zadziała w Polsce” – napisała Mosbacher. Dołączyła również skriny z kont chwalących Chiny, a krytykujących Stany Zjednoczone.

Pekin odpiera zarzuty zagranicznych krytyków, w tym szczególnie Waszyngtonu, o zaniedbania i próby ukrycia danych dotyczących pandemii Covid-19, która wybuchła zapewne pod koniec 2019 roku w chińskim mieście Wuhan. Od tamtej pory na świecie wykryto już ponad 3,2 mln infekcji, a ponad 227 tys. zakażonych zmarło.

Prezydent USA Donald Trump ogłosił w połowie kwietnia, że jego kraj przestanie wpłacać składki na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do czasu wyjaśnienia, jaką rolę organizacja ta odegrała w „niewłaściwym zarządzaniu i ukrywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa”. Wcześniej oceniał również, że WHO sprzyjała Chinom. (PAP)

REKLAMA

2131802657 views

REKLAMA

REKLAMA

2131802672 views

REKLAMA

REKLAMA

2133598992 views

REKLAMA

2131802682 views

REKLAMA

2131802685 views

REKLAMA

2131802689 views

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa