REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżąco1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS

-

fot.Piyal Adhikary/EPA
fot.Piyal Adhikary/EPA

Na świecie żyje z HIV blisko 37 mln osób. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.

Tegoroczne hasło UNAIDS, ONZ-owskiego programu na rzecz walki z epidemią, brzmi: „Ręce w górę za profilaktyką HIV” (ang. „Hands up for #HIVprevention”).

REKLAMA

Po trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 35 tys. osób żyje z HIV, a blisko co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny od wdrożenia badań w 1985 r. do 31 sierpnia 2016 r. zakażenie HIV stwierdzono u 20756 osób, odnotowano 3408 zachorowań na AIDS, a 1348 chorych zmarło.

  • World Aids Day in Mumbai
  • On the eve of World AIDS Day 2016
  • World AIDS Day in Bhopal
  • World Aids Day in Mumbai
  • World AIDS Day in Bhopal
  • World AIDS Day preparations in Vienna
  • World AIDS Day preparations
  • World AIDS Day npreparations
  • AIDS awareness campaign in India
  • HOKISA childrens home caring for children living with and affected by HIV/AIDS

Obecność kokardki w sferze publicznej podczas obchodów Światowego Dnia AIDS przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem. Epidemia HIV to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku – poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV, działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu.

Zachęcamy do włączenia się do obchodów Światowego Dnia AIDS 1 grudnia, przypinając do ubrania Czerwoną Kokardkę i zamieszczając ją na stronach tytułowych w dziennikach, tygodnikach, na stronach internetowych lub profilach społecznościowych (pliki graficzne w załączeniu). Akcja jest częścią kampanii „Coś was łączy? Zrób test na HIV”, realizowanej przez Krajowe Centrum ds. AIDS, agendę Ministra Zdrowia.

Źródło informacji: Krajowe Centrum ds. AIDS

fot.EPA

REKLAMA

2094110337 views

REKLAMA

REKLAMA

2094110622 views

REKLAMA

2095907071 views

REKLAMA

2094110872 views

REKLAMA

2094111012 views

REKLAMA

2094111154 views