REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Motoryzacja Samochodowe gadżety pod choinkę

Samochodowe gadżety pod choinkę

-

Święta zbliżają się wielkimi krokami. A skoro święta, to pomysłów na gwiazdkowe prezenty nigdy nie za wiele. Postanowiłem pomóc i przedstawić siedem, najciekawszych moim zdaniem, gadżetów związanych z samochodami. Każdy z nich kosztuje poniżej 150 dolarów.

Urządzenie rozruchowe do samochodu
Zamiast kabli rozruchowych (ang. jumper cables), których użycie wymaga obecności drugiego samochodu lub przynajmniej drugiej, dobrze naładowanej baterii samochodowej, można użyć specjalnego urządzenia rozruchowego firmy Bestek, które w razie potrzeby zastąpi kable rozruchowe i umożliwi start samochodu. Urządzenie działa zupełnie jak tradycyjne kable, tyle że wewnętrzna bateria litowo-jonowa wystarcza do wielokrotnych prób wystartowania samochodu. Cena około 50 dol. – można znaleźć oczywiście na Amazon lub w sklepach motoryzacyjnych. Pełna nazwa: Bestek 600A Peak 10000mAh Car Battery Charger Jump Starter, Li-ion Battery Booster with Dual USB Charging Port and Built-in LED Flashlight.

Lokalizator kluczyków
Breloczek, który podłączamy do kluczyków. Razem z breloczkiem dostajemy program do telefonu, który pozwala nam na szybką lokalizację kluczyków. Jeżeli kluczyki są w pobliżu – breloczek brzęczy, natomiast jeżeli jest gdzieś dalej, jego lokalizacja jest wyświetlona na mapie. Dodatkowy plus tego urządzenia – pozwala zlokalizować telefon, który po naciśnięciu przycisku na breloczku będzie dzwonił nawet, kiedy jest ściszony. Cena około 20 dol. – można znaleźć na Amazon. Pełna nazwa: Tile Mate – Key Finder. Phone Finder. Anything Finder.

Projektor wyświetlający
Wyświetlacz typu HUD (ang. head-up display) Urządzenie odbiera informacje nawigacyjne ze smartfona i wyświetla je na przeźroczystej folii na przedniej szybie lub dołączonej soczewce reflektora. HUD automatycznie dostosowuje poziom jasności, więc jego projekcje są dobrze widoczne zarówno w pełnym słońcu, jak i w nocy. Urządzenie oferuje więcej informacji nawigacyjnych niż inne przenośne systemy wyświetlające – pokazuje odległość do następnego zakrętu, aktualną prędkość i ograniczenie prędkości oraz średni czas przybycia do celu. HUD informuje o tym, który pas będzie dostępny podczas następnego manewru i wyświetli ostrzeżenie o przekroczeniu ograniczenia prędkości. Ostrzega również przed potencjalnymi opóźnieniami w ruchu i rozmieszczeniem fotoradarów. Cena około 150 dol. Można znaleźć w na stronie internetowej firmy Garmin. Pełna nazwa: Garmin HUD (Head-Up Display).

Uchwyt do telefonu ze stacją ładowania
Producenci samochodów zaczynają używać bezprzewodowych ładowarek do smartfonów w swoich najnowszych modelach. Nie musisz jednak kupować nowych czterech kółek, aby mieć takie rozwiązanie w swoim samochodzie. Wystarczy uśmiechnąć się lub napisać list do św. Mikołaja i dostać pod choinkę nowoczesną bezprzewodową ładowarkę. Jest trzy razy szybsza niż standardowe ładowarki bezprzewodowe i jednocześnie służy jako uchwyt do telefonu.
Cena około 50 dol., do znalezienia na Amazon. Pełna nazwa: Ventev Wireless Pro Dock.

Pokładowa kamera samochodowa
Ta kamera jest jedną z najtańszych i jednocześnie najlepszych, o wysokiej rozdzielczości 1080p HD. Montuje się ją do płaskiej powierzchni. Kamera używa kart Micro SD, wymaga podłączenia do deski rozdzielczej. Uruchamiamy ją, kiedy zapalamy samochód. 2,7-calowy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości, obraz można odtwarzać bezpośrednio w aparacie. Cena – około 50 dol., na Amazon. Pełna nazwa: Novatek NT96650 G1W Dash Cam.

Taca mocowana do kierownicy
Bardzo przydatne urządzenie dla wszystkich, którzy muszą od czasu do czasu coś zjeść za kierownicą, wypić kawę w samochodzie, a nawet popracować na laptopie. Mocowana do kierownicy taca bardzo to ułatwia. Prezent niedrogi a bardzo użyteczny. Cena – około 12 dol. na Amazon. Pełna nazwa: Zone Tech Car Laptop and Food Steering Wheel Tray.

fot.Walmart.com

Bezprzewodowy czytnik OBD II
Urządzenie służące do odczytywania pamięci samochodowego komputera, przydatne zwłaszcza, kiedy na tablicy pojawi się żółte światełko „check engine”. Prawie każdy z tych czytników współpracuje ze smartfonem i umożliwia zresetowanie tego światełka. Urządzeń tych jest na rynku bardzo dużo i trudno jest wskazać najlepsze. Cena – około 50 dol. na Amazon. Pełna nazwa: ScanTool 427201 OBDLink LX Bluetooth, Professional OBD-II Scan Tool for Android and Windows.

Wszystkim czytelnikom życzę miłych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia. Aby przy wigilijnym stole nie zabrakło nikogo z najbliższych. Zróbmy wszystko, aby nikt nie był zmuszony do spędzania Wigilii w samotności. Wesołych, zdrowych i spokojnych świąt!

Andrzej Babinicz

andrzej_babinicz
warszawiak z pochodzenia, wychowany w Bytomiu. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału MEiL. Pracował w Centralnym Biurze Projektów Bistyp w Warszawie. W 1979 r. wyemigrował do Chicago. Pracował m.in. dla Franka Bella – niezależnego dealera Fiata i MG. Po wycofaniu się fiata z rynku amerykańskiego od 1981 roku pracował dla firmy Chrysler. Od 1987 r. prowadził pogadanki motoryzacyjne w różnych polonijnych programach radiowych. W 1991 r. wydał poradnik zatytułowany: “Samochód w Ameryce”. W latach 1997-2016 prowadził ze swoim wspólnikiem Robertem Rogalskim salon samochodowy w Chicago. Poza samochodami jego pasją są podróże po świecie, zwłaszcza do Afryki.
babinicz@autowusa.com
Tel: 773-796-7015,
autowusa.com
facebook.com/AutowUsa
twitter.com/autowusa

fot.Garmin

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks