REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Modne wnętrza Umywalki: współczesne trendy

Umywalki: współczesne trendy

-

Przez wieki łazienka zmieniała się – od prywatnej przestrzeni zarezerwowanej jedynie dla domowników – po efektowne pomieszczenie, po którym z dumą oprowadzamy gości. Nieodzownym i często centralnym elementem wyposażenia każdej łazienki jest umywalka – odpowiednio dobrana i wkomponowana we wnętrze stanowić może o jego oryginalności.

Współcześnie przy wyborze umywalki można dostać zawrotów głowy, ponieważ oferta na rynku jest niezwykle bogata. Umywalki różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale także kształtem, kolorystyką, stylem, materiałem, z którego zostały wykonane, jak i sposobem montażu. Niełatwym zadaniem byłoby ująć w jednym artukule wszystko na temat umywalek. Poniżej wymienię więc jedynie kilka trendów, które cieszą się obecnie największą popularnością.

REKLAMA

1. Umywalki meblowe zwane szafkowymi (ang. furniture style vanity sink)
Jak sama nazwa wskazuje, są to umywalki, które wyglądają jak meble: stoły, szafki lub komody o różnych stylach, z wyciętą w blacie dziurą, gdzie umocowana jest umywalka. Choć trend ten nie jest nowy, dzisiejsze umywalki meblowe stoją na coraz dłuższych nogach lub całkiem je tracą, ponieważ montuje się je bezpośrednio na ścianie. Mają one coraz mniej szuflad lub szafek, a coraz więcej otwartych półek na wyeksponowanie dekoracyjnych ręczników lub kosmetyków. Zaczyna dominować styl nowoczesny, a zatem prostota i minimalistyczne linie.
Popularne jest także malowanie starych szafek odważnymi kolorami: koralowym, żółtym, czy fioletowym. Taka kolorystyka z dodatkiem nietypowych uchwytów lub gałek pomoże unowocześnić wygląd tych mebli i nadać im unikalny charakter.

2. Styl marynistyczno-żeglarski (ang. nautical, coastal style)
Łazienka powinna być miejscem, w którym powinniśmy się czuć zrelaksowani. Stąd częsty wybór stylu marynistycznego. Ponownie, nie jest to nowy trend, ale z roku na rok jego popularność rośnie. Zainwestowanie w umywalkę meblową o stylu rustykalnym czy nawiązującą kolorystyką do stylu marynistycznego jest dobrą decyzją. Warto jednak zaznaczyć, że we współczesnej gamie kolorów unika się barw kremowych na korzyść bieli. Należy też pamiętać, że dzisiejszy styl marynistyczny zgodnie z dominującą tendencją jest o wiele prostszy i nawiązuje do charakteru wnętrz minimalistycznych.

3. Umywalki meblowe w kolorze szarym
Szary kolor jest nową neutralną barwą, która w ostatnich latach na dobre wyparła z nowoczesnych wnętrz beże i kremy. Jest to kolor uspokajający, ale równocześnie wizualnie bardzo interesujący. Jeśli chcesz iść zgodnie z modą, kup szarą szafkę, albo pomaluj istniejącą szafkę pod umywalką na szaro. Zobaczysz, że po przemalowaniu umywalka natychmiast przeobrazi się w elegancki mebel o ponadczasowym stylu.

4. Umywalki nablatowe (ang. vessel sink)
Zastosowanie umywalek nablatowych jest jednym z najnowszych trendów dekoratorskich. Umywalka nablatowa to rodzaj zlewu osadzonego na blacie lub półce. Jedną z największych zalet tego rodzaju armatury łazienkowej jest różnorodność kształtów i stylów w jakich są dostępne. Można znaleźć umywalki w kształcie okrągłych mis, płaskich owalnych talerzy i kwadratowych, czy prostokątnych półmisków. Dzięki umywalkom nablatowym uzyskać można efekt niepowtarzalnego wnętrza i nadać łazience bardzo indywidualny charakter.
Do produkcji umywalek nablatowych stosuje się nie tylko ceramikę , ale wszelkiego rodzaju materiały dostępne na rynku, jak choćby szkło, które cieszy się dużym wzięciem. Jednak w ostatnich latach na popularności zyskują umywalki nablatowe wykonane z kamienia, metalu, a nawet drewna.

5. Umywalki na nodze: ścienne lub wolnostojące (ang. pedestal style)
Od początku historii projektowania łazienek umywalki ścienne na nodze wchodzą i wychodzą z mody. Dziś – ponownie – wracają do łask. Najbardziej lubię ich ceramiczne wersje w klasycznym białym kolorze, które od lat udowadniają, że wytrzymują próbę czasu. Generalnie prezentują się one najlepiej w małych pomieszczeniach, jakimi zazwyczaj są łazienki gościnne (ang. powder room). Łatwo można je dostosować do wszelkiego rodzaju stylów aranżacyjnych wnętrz.
Ostatnim krzykiem mody są umywalki wolnostojące. Choć należą do umywalek najdroższych i ciągle najrzadziej stosowanych, ich nowoczesny wygląd zyskuje sobie coraz więcej zwolenników wśród najbogatszych.

Życzę udanych wyborów.

Anna Grochowska NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C
ANNALINE INTERIOR DESIGN LLC
annalineid@gmail.com
http://annalineid.wix.com/annalineid
https://www.facebook.com/annalineid
https://annalineid.blogspot.com/

  • Superior 6
  • IMG_2697
  • IMG_0488
  • IMG_0440
  • IMG_0439
  • IMG_0418
  • bathroom-690774_1280

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks