REKLAMA

2133002683 views

REKLAMA

2133002682 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaModne wnętrzaPomarańcz kolorem października

Pomarańcz kolorem października

-

Pomarańczowy we wszystkich odcieniach, od żywych cytrusów do rdzawych bursztynów, często używany jest przez projektantów do aranżacji wnętrz. Nie tylko w październiku

Jesień to dla wielu ulubiona pora roku. Zwłaszcza październik, kiedy słoneczna pogoda oraz przepiękne kolory liści przemieniają lasy w niepowtarzalne pejzaże. Kolory jesiennego listowia oraz dojrzewające w tym czasie na polach dynie sprawiają, że pomarańczowy jest dominującym kolorem października. To barwa o wysokiej energii, która wydaje się krzyczeć: “Spójrz na mnie”! Nie jest łatwo z nią pracować. By uniknąć przejaskrawienia w dekorowaniu pomieszczeń przy pomocy koloru pomarańczowego, należy go odpowiednio zestawić i zbalansować z innymi barwami.

REKLAMA

Większość odcieni pomarańczy jest ciepła, co oznacza, że zawierają czerwony lub żółty , dodające im przyjaznego blasku. Czerwony pomarańczowy dobrze dopasowuje się do eleganckich mebli, natomiast żółty pomarańczowy jest doskonałym kontrastem do ciemnych i rustykalnych powierzchni. Pomarańczowy jest kolorem, który wspaniale wpisuje się zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych przestrzeni.

Pomieszczaniami, w których pomarańczowy można stosować bez ograniczeń, są pokoje dziecięce. Ale nie tylko tam. Jeśli chcesz uzyskać przyjazną, zachęcającą atmosferę w salonie, pomarańczowy będzie dobrym wyborem. Bardziej lub mniej nasycony pomarańcz jest wspaniałym dodatkim do gabinetu pana domu, a morelowy odcień tego koloru będzie świetny do wykreowania kobiecego buduaru. Pomarańczowe akcenty w sypialni, jak pościel czy zagłówek mogą pomóc ożywić przestrzeń.

Pomarańczowy oznacza również innowację i postęp, co czyni go doskonałym wyborem dla pomieszczeń, w których się pracuje i tworzy, jak na przykład biuro czy studio artystyczne.
Ciepły kolor pomarańczowy wydaje się naturalnym wyborem do kuchni, ponieważ tak jak czerwony – pobudza apetyt. Staraj się jednak używać go w minimalnych ilościach.

Jeśli jeszcze nie jesteś gotowy na pomarańczowe ściany i sufity, wprowadź ten kolor do swoich wnętrz w bardziej łagodnej formie, jaką są meble i akcesoria. Zatem tapicerujemy krzesła lub kanapy pomarańczowymi tkaninami i zdobimy okna zasłonami w tych ciepłych odcieniach. Możemy też pomalować stare, drewniane stoły i kredensy pomarańczowym lakierem. Warto pamiętać, że przy bardziej intensywnych odcieniach należy ograniczyć się do jednego kolorowego mebla w pomieszczeniu.

Ponieważ pomarańczowy z łatwością zwraca na siebie uwagę, nawet niewielkie akcesoria w tym kolorze, takie jak poduszki dekorujące kanapy czy lamki nocne, użyte w całkowicie neutralnym otoczeniu stają się dominującymi elementem przestrzeni. Przy dekorowaniu pomarańczowymi akcesoriami postaraj się, aby były w różnych odcieniach i fakturach (błyszczące, matowe, chropowate), by ich wygląd nie był monotonny, a raczej trójwymiarowy.
Anna Grochowska NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C
ANNALINE INTERIOR DESIGN LLC

annalineid@gmail.com
http://annalineid.wix.com/annalineid
https://www.facebook.com/annalineid
http://annalineid.blogspot.com/

 

  • DSCF6780
  • DSCF6798
  • DSCF8419
  • IMG_1095
  • IMG_1627
  • IMG_6541
  • IMG_6956

REKLAMA

2129730968 views

REKLAMA

REKLAMA

2129730983 views

REKLAMA

REKLAMA

2131527303 views

REKLAMA

2129730993 views

REKLAMA

2129730996 views

REKLAMA

2129731000 views