REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Modne wnętrza Mosiądz ponownie w modzie

Mosiądz ponownie w modzie

-

Po latach dominacji nierdzewnej stali i chromowych wykończeń (nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też na całym świecie), złote metale wysunęły się ponownie na czoło modnych trendów projektanckich. Ciepłe i miękkie odcienie miedzi, oksydowane złoto oraz kute brązy nie są już uznawane za staromodne.

Modny jest matowy i wyblakły mosiądz, pozbawiony wysokiego połysku. W przeciwieństwie do wiecznie błyszczącego i lakierowanego, popularnego w XX wieku, który powszechnie w świecie znany jest jako polished brass (wypolerowany mosiądz), dzisiejsze złotawe wykończenia zwykle nie są pokrywane żadną ochronną emalią. Charakteryzują się wyciszoną kolorystyką, która jest spowodowana tym, że mosiądz nabiera patyny, a więc starzeje się. Patyna sprawia, że mosiądz jest mniej ostentacyjny, nadaje przedmiotom szlachetności i przez to staje się bardziej atrakcyjny dla potencjonalnego kupca. Dodatkowo o popularności tego materiału spokrewnionego z miedzią i brązem stanowi jego niska cena, stąd często zwany jest „złotem biedaków”.

REKLAMA

Ponieważ żółtawe metale dodają pomieszczeniom elegancji i ciepła, zapotrzebowanie na produkty do aranżacji wnętrz wykonane z taniego mosiądzu szybko rośnie. Obecnie materiał ten szeroko stosowany jest wśród produktów oświetleniowych zarówno w stylu retro, jak i współczesnym. W związku z tym wszelkiego rodzaju mosiężne żyrandole, kinkiety i lampki można bez problemu nabyć w lokalnych sklepach. Ale nie tylko. Stonowane mosiężne wyroby i wykończenia do wystroju wnętrz są oferowane przez innych producentów. Bez trudu kupimy dziś nowoczesne mosiężne uchwyty do mebli kuchennych i łazienkowych. Również nie powinno być problemu z nabyciem mosiężnych baterii do kuchni i łazienek, co jeszcze kilka lat temu było dużym wyzwaniem. Ponadto te ciepłe, metalowe wykończenia wracają do standardowych opcji przy zakupie mebli (jak komody, łóżka, stoły) oraz akcesoriów najnowszej generacji. Dowodem na powrót do mosiądzu są liczne nowe kolekcje i wyroby oferowane przez wiodących projektantów i producentów mebli.

Więc jeśli chcesz pójść za współczesną modą, a nie wiesz gdzie i jak zacząć wprowadzić mosiężne elementy do aranżacji swoich wnętrz, weź pod uwagę następujące wskazówki:

Mieszanie mosiądzu z czernią, bielą lub brązami to idealny sposób na łatwe połączenie go z innymi elementami w pomieszczeniu.
Nie obawiaj się mieszania złotawych wykończeń z innymi srebrnymi elementami. Takie zestawienia są modnym trendem. Zamontowanie mosiężnych uchwytów kuchennych oraz kranu z nierdzewnej stali w tej samej kuchni nie będzie uważane dzisiaj za pomyłkę, jeśli dodatkowo zamontujemy inne elementy z takimi wykończeniami.
Ponieważ złotawe wykończenia mogą nadać wnętrzu wrażenia zbyt formalnego, staraj stosować się je z umiarem. Szczególnie nie powinno przesadzać się z użyciem ich w łazienkach i jadalniach. Według dzisiejszych trendów ważniejszym jest dodanie stylowych elementów niż oślepianie wnętrz błyszczącym blaskiem.
Mosiądz wygląda fantastycznie w połączeniu z innymi naturalnymi materiałami, jak na przykład drewno. Dlatego takie dodatki doskonale dopasowują się do wnętrz o stylu rustykalnym.
Meble z mosiądzu zadziwiająco dobrze prezentują się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ ich lustrzana powierzchnia może je powiększyć.
Pamiętaj, że akcesoria to najłatwiejszy sposób na wprowadzenie mosiądzu do wystroju wnętrz. W sklepach jest ogromny wybór wyszukanych i gustownych dodatków wykonanych z tego metalu, jak np. ramki do obrazów, lustra, karnisze, tace, świeczniki, wazony, pudełka, misy i rzeźby.
Anna Grochowska NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C

ANNALINE INTERIOR DESIGN LLC

annalineid@gmail.comv

  • IMG_0646
  • IMG_0648
  • IMG_7971
  • IMG_8137
  • IMG_8256
  • IMG_8266
  • IMG_8270
  • IMG_8271
  • IMG_8495
  • IMG_8504

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks