REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Modne wnętrza Lato sezonem na pchle targi

Lato sezonem na pchle targi

-

Jednym z moich ulubionych letnich zajęć w leniwy gorący niedziely poranek jest polowanie na skarby na pchlim targu. Czas spędzony w ten sposób owocuje zdobywaniem jedynych w swoim rodzaju mebli i elementów dekoracyjnych do projektów, nad którymi pracuję, ale także do mojego domu.

W lipcu sezon na pchlim targu jest w pełnym rozkwicie, dlatego właśnie teraz zachęcam do wybrania się na włóczęgę po bazarach. Podczas spacerów po targowiskach rodzą się pomysły na niepowtarzalne wnętrza. Na pchle targi wybieram się głównie z powodu okazyjnie niskich cen. Przyciąga mnie też ich specyficzna atmosfera i historia, która kryje się za każdym przedmiotem oraz emocje związane z odnalezieniem upragnionych skarbów, także z targowaniem. Choć znalezienie arcyciekawych mebli na targu jest dość trudnym zadaniem, z wyszukaniem nietuzinkowych akcesoriów nie ma problemu. Unikatowe dodatki nadadzą wnętrzom wyjątkowy i czarujący charakter.

REKLAMA

Nie zwlekaj, ponieważ chicagowski sezon jest krótki. Pomiędzy straganami łatwo można znaleźć wyjątkowe przedmioty i natchnienie do dekoracji wnętrz. Jeśli chcesz urządzić niebanalne i niepowtarzalne pomieszczenie, właściwie nie ma znaczenia czy udekorujesz go drogimi meblami i antykami czy mało kosztownymi znaleziskami z bazaru. Zaprojektowanie interesującego i nieszablonowego wnętrza nie polega na wydaniu mnóstwa pieniędzy. Liczy się oryginalny pomysł i umiejętność wyeksponowania mebli lub dekoracyjnych elementów.

Oto kilka zasad, którymi kierują się projektanci wnętrz buszujący po pchlich targach:

1. Dostrzeż w przedmiotach inną ich rolę, niż ta, do której zostały zaprojektowane. Jeśli trzymamy się tej reguły, dość szybko zauważymy, że nawet nieciekawy wazon okazuje się interesującym pojemnikiem na ołówki, stare butelki pełnią funkcję eleganckich dekoracyjnych pojemników, a podniszczony szyld sklepowy da się przerobić na intrygujący obraz.

2. Należy szukać rzeczy, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy, a które są unikatowe lub szczególnie pasują do stylu naszego pomieszczenia. Dobrze oprzeć się pokusie nabywania przedmiotów na zapas, ponieważ wydają nam się bardzo ładne i przydatne. Polecam przygotować sobie listę potrzebnych rzeczy, na której nie musi być określony ich konkretny kształt, ale powinniśmy znać ich rozmiar, kolor i ilość.

3. Szukaj przedmiotów z potencjałem. Wiele osób zapomina, że na pchlim targu najczęściej klejnotami okazują się rzeczy, które wyglądają na zepsute, zakurzone, a nawet przybrudzone i potrzebują trochę wyobraźni, czasu i serca, aby je przeobrazić w zachwycający element dekoracyjny. Nie mówię jednak o inwestowaniu w takie antyki dużej sumy i spędzaniu całych dni na ich renowacji. Najprostszym sposobem na przeobrażenie takich przestarzałych przedmiotów na współczesny element dekoracyjny jest pomalowanie ich białą farbą. W konsekwencji np. niemodne mosiężne lampy mogą stać się ozdobą pasującą do modernistycznego wnętrza, a stary drewniany kredens nabierze stylowego intrygującego charakteru.

4. Szukaj przedmiotów, z których można stworzyć ciekawą kolekcję. Jeden tani talerz zawieszony na ścianie zwykle nie zwróci na siebie uwagi, ale kolekcja staromodnych naczyń wywieszona w kuchni lub nad stołem w jadalni może stać się “dziełem sztuki”. Kolekcja dużych dekoracyjnych słoików lub metalowych pudełek po ciastkach może nie tylko spełniać funkcję estetyczną, ale służyć jako pojemniki.

5. Małe przedmioty zwykle nie nadają się do efektywnego dekorowania. Sytuacja zmienia się, kiedy pojedynczy obiekt, np. zabytkowy widelec lub kilka sztućców, oprawimy w dużą rustykalną ramę.

6. Pchli targ jest doskonałym miejscem na znalezienie rzeczy i materiałów, które będą się świetnie nadawać na zagłówek łóżka w sypialni. Do najbardziej popularnych przedmiotów stosowanych do tego rodzaju projektów należą rzeźbione drzwi, składane parawany, pikowane kołdry, ręcznie tkane tkaniny i dywany, drewniane okiennice, żelazne bramy oraz duże lustra.

7. Jeśli wybierasz się po raz pierwszy na pchli targ miej świadomość, że oprócz skarbów znaleźć tu można wiele śmieci. Nie daj się naciągnąć na masowo produkowane chińskie artykuły lub modne trendy. Zanim zaczniesz negocjować cenę, sprawdź ją w internecie. Nie zapomnij wziąć ze sobą miarki, ponieważ nie ma nic bardziej rozczarowującego niż zakup pięknego mebla, który nie zmieści się do domu. I ostatnia moja rada: przeglądaj zakurzone kąty i kartony, w których zwykle chowają się najciekawsze i najcenniejsze okazy.

Anna Grochowska NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C
ANNALINE INTERIOR DESIGN LLC
annalineid@gmail.com
http://annalineid.wix.com/annalineid
https://www.facebook.com/annalineid
https://annalineid.blogspot.com/

Najbardziej znane i popularne pchle targi w Chicago i okolicach:

Vintage Garage Chicago
5051 N. Broadway w Chicago
– w każdą 3. niedzielę miesiąca
– od kwietnia do końca października
– bilet wstępu 5 dolarów

Kane County Flea Market
525 Randall Road w St. Charles
– dwa razy w miesiącu, po dokładne daty odwiedź ich stronę internetową
– bilet wstępu 5 dolarów

Wolff’s Flea Markets – Allstate Arena Parking Lot
6920 N. Manheim w Rosemont
– co niedzielę od godz.6 do 15
– od kwietnia do końca października
– bilet wstępu 1 dolar

Randolph Street Market
1340 W. Washington w Chicago
– w soboty 10.00-18.00, w niedziele 10.00-17.00
– od maja do końca października
– bilet wstępu 10 dolarów

New Maxwell Street Market
500 W. Roosevelt w Chicago
– co niedzielę od godz. 7 do 15

Mój ulubiony pchli targ nie znajduje się w Illinois, a w Shipshewana, wiosce Amiszów w Indianie, około 3 godziny jazdy od Chicago. Bazar ten jest znany jako największy na całym Środkowym Zachodzie.

Shipshewana Flea Market & Auction
345 S. Van Buren St.
w Shishewana, IN
– co wtorek i środę od 8.00 do 17.00
– od maja do października
– wstęp wolny, ale mogą być opłaty za parking

 

  • IMG_2482
  • IMG_2478
  • IMG_2475
  • IMG_2435
  • IMG_2428
  • IMG_2427
  • IMG_2423
  • IMG_2372

REKLAMA

Poprzedni artykułCoraz bliżej Chicago. Odcinek 8
Następny artykułŚmiertelny areszt 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks