REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Modne wnętrza Irlandzki, wiejski dworek w naszym domu

Irlandzki, wiejski dworek w naszym domu

-

Wielu z nas kojarzy irlandzki wystrój z elementami dekoracyjnymi znajdującymi się w sklepach w połowie marca, kiedy to obchodzi się Dzień św. Patryka: z krasnalami, garnkami złota, koniczyną, zielonymi kapeluszami i krawatami oraz piwem Guinnessa. Co prawda Irlandia jest pełna zieleni, stąd także jest nazywana „Emeraldową wyspą”, ale irlandzki styl obejmuje zdecydowanie więcej niż wymienione gadżety.

Istnieje wiele sposobów, aby urządzić wnętrza w stylu irlandzkim, ale naczelną zasadą są naturalne materiały, a szczególnie drewno, które jest w centrum uwagi. Dopiero w drugiej kolejności są irlandzkie dodatki, które nadają charakter pomieszczeniom. Nie należy jednak z nimi przesadzać. Istnieje bowiem ryzyko, że zamiast subtelnego rysu i klimatu irlandzkich, wiejskich dworków, możemy stworzyć irlandzki jarmark.

REKLAMA

Kilka wskazówek i pomysłów na dekorowanie wnętrz w stylu irlandzkim:
1. Jeśli chcesz dodać trochę celtyckiej atmosfery do twojego domu, zainstaluj kamienną posadzkę z irlandzkiego niebieskiego wapienia (ang. Irish Blue Limestone). Ten szaro-niebieski kamień przywoła na myśl chłodne i mgliste irlandzkie poranki. Dodatkowo można zainstalować w przedpokoju medalion z celtycką plecionką, który przy wejściu do domu od razu nada ton i charakter pomieszczeń.
2. Aby wprowadzić motywy irlandzkich plecionek do wnętrz, najprościej zastosować tapety z gotowymi wzorami, albo przy malowaniu ścian i sufitów użyć gotowych szablonów o tych wzorach.
3. Innym sposobem na wprowadzenie plecionek jest zainstalowanie wśród ściennych płytek kuchennych w centralnym miejscu kilku płytek o motywach celtyckich. Można pod prysznicem lub wokół wanny czy lustra zamontować obwódkę z płytek ceramicznych o irlandzkich motywach.
4. Plecionki można również wprowadzić na obrusy czy zasłony w formie haftowanej obwódki na ich brzegach.
5. Rozjaśnij i rozwesel swój dom dodając celtyckie motywy z barwionego szkła osadzonego w panelach drzwi, okien lub szafek. Rozważ zastosowanie zarówno tradycyjnych wzorów irlandzkich i celtyckich, takich jak plecionki, koniczyny czy celtyckie serca, jak również zainstalowanie samego szkła o barwie zielonej, szarej, czy niebieskiej.
6. Oprócz lnianych tkanin nie zaszkodzi zastosowanie innych irlandzkich, tradycyjnych tekstyliów, które wniosą ciepło do pomieszczeń. Myślę tutaj o dzianinach wykonanych z irlandzkiej wełny owczej w naturalnych kolorach. Do takich wyrobów należą gobeliny, które zwykle były rozwieszane za zagłówkiem łóżka, dziergane narzuty zarzucane na krzesłach oraz pledy rozkładane na łóżkach.
7. Jeśli jest potrzeba udekorowania domu po irlandzku, ale bez większych remontów, warto przemyśleć zmianę uchwytów i gałek w szafkach kuchennych, które charakteryzują się celtyckimi motywami. Warto też ozdobić ściany obrazami o tematyce irlandzkiej, albo kupić kilka poduszek z irlandzkimi wzorami.

Tekst i zdjęcia:
Anna Grochowska
NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C
ANNALINE INTERIOR DESIGN LLC
annalineid@gmail.com
http://annalineid.wix.com/annalineid
https://www.facebook.com/annalineid
https://annalineid.blogspot.com/

  • IMG_1140
  • IMG_1145
  • IMG_1580
  • IMG_1583
  • IMG_7821
  • IMG_8115
  • IMG_8214
  • IMG_8406

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks