REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Modne wnętrza Czego unikać podczas remontu

Czego unikać podczas remontu

-

Remont domu lub mieszkania? Drobna przebudowa i modernizacja? Oto podstawowe błędy, które popełniamy przy tego typu projektach.

Nie zaczynaj, zanim nie sprawdzisz
Zdecyduj się na materiały wykończeniowe (typu drewno, farba, listwy wykończeniowe czy płytki) przed rozpoczęciem projektu. Jeśli nie wybierzesz tych materiałów wcześniej, remont może stać się koszmarem. Może się bowiem okazać, że tylko jeden produkt będzie dostarczony na czas, podczas gdy inne, niezbędne do realizacji projektu, są dopiero w produkcji. A ta może przeciągnąć się do kilku tygodni.

REKLAMA

Nie zmieniaj co chwilę zdania
Każda zmiana zdania kosztuje. Narażasz także projekt na opóźnienia. Ty dyskutujesz z projektantem, a wykonawcy czekają bezczynnie, a za ten czas trzeba im zapłacić.

Nie ignoruj oryginalnego projektu domu
Jaki jest sens, by mieszać elementy stylu wiktoriańskiego z ultranowoczesnym wyposażeniem wnętrz? Zwykle nie wygląda to najlepiej, dlatego namawiam do modernizacji czy aktualizacji istniejących wnętrz, a nie do kompletnej ignorancji istniejących w nich elementów architektonicznych. Zanim zaczniesz demolować ściany i usuwać istniejące dekoracje, upewnij się, że rozumiesz wizję swojego projektu i jej końcowy wynik.

Nie zaczynaj bez awaryjnego funduszu
Czasami, nawet przy właściwym planowaniu z wyprzedzeniem, mogą pojawić się pewne dodatkowe koszty (zwykle związane z niezaplanowanymi zmianami). Zwykle planuje się na to 5 proc. budżetu całego projektu.

Nie kupuj materiałów na własną rękę
Czasami wydaje się oczywiste, że taniej będzie, jeśli osoba zlecająca remont sama zajmie się kupnem materiałów. Wydaje się to tańszym rozwiązaniem. Z reguły jednak twoi wykonawcy mogą uzyskać je za znacznie lepszą cenę i są wtedy odpowiedzialni za jakość materiału, a także za uszkodzenia przy przesyłkach i transporcie.

Nie maluj świni szminką
Niektóre domy nie nadają się do remontu. Powierzchowne naprawianie domu, którego fundamenty się rozpadają, to daremny trud. Byłoby błędem instalować drogie i luksusowe ulepszenia w takich budynkach.

Nie mieszkaj w domu w czasie przebudowy
Renowacje są drogie i czasochłonne. Wyprowadzka na czas remontu – to rozwiązanie idealne, choć wcale nie najtańsze. Może warto w tym czasie zaplanować urlop lub wizytę u krewnych lub przyjaciół poza naszym miejscem zamieszkania?

Nie pozwól dzieciom i zwierzętom, by przeszkadzały
Dzieci i zwierzęta kręcące się wokół domu podczas jego przebudowy to zły pomysł. Dla bezpieczeństwa twoich pociech, jak i wykonawców najlepiej zdecydowanie odseparować je od „placu budowy”.

Nie przeszkadzaj podczas remontu
Rozpraszanie pracowników podczas wykonywania ich pracy jest marnowaniem czasu. Każda chwila, kiedy twój fachowiec nie pracuje oznacza, że jego robota się opóźni. Warto pamiętać, że wykonawcy nie są opłacani za wysłuchiwanie twoich planów wakacyjnych czy sukcesów dzieci. Należy tego unikać, bo działa to na niekorzyść całości projektu. Jeśli płacisz fachowcom za godziny spędzone w twoim domu to inna sprawa, ale czy warto w ten sposób marnować twoje pieniądze?

Anna Grochowska, NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C
ANNALINE INTERIOR DESIGN

annalineid@gmail.com
http://annalineid.wix.com/annalineid
https://www.facebook.com/annalineid
http://annalineid.blogspot.com/

 

  • IMG_6566
  • IMG_8819
  • IMG_8828
  • IMG_2620
  • IMG_2826

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks