0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArchiwumBling Bling, czyli kolory metaliczne

Bling Bling, czyli kolory metaliczne

-

Trwa prawdziwe szaleństwo za wszystkim, co metaliczne. I nie chodzi o tych, którzy kradną miedziane rynny kościelne, raczej o tych, którzy są zafascynowani nowymi materiałami wykończeniowymi do wnętrz o połysku metalicznym. Odcienie miedzi, cyny, mosiądzu i niklu są na rynku ulubionymi kolorami metalicznymi przez większość projektantów wnętrz, ponieważ te lekko błyszczące barwy są wspaniałym uzupełnieniem do barw podstawowych oraz idealnym sposobem na rozjaśnienie niemal każdego pomieszczenia.

Przyjmuje się, że metaliczne barwy tzw. metaliki są odzwierciedleniem przepychu i wyrafinowania. Dodają wnętrzom elegancji i ciepła. Najbardziej oczywistymi metalikami w naszych mieszkaniach są sztućce, zastawy stołowe, klamki, lampy, zlewy czy lodówki. Jednak w dzisiejszych czasach metaliki są dostępne prawie w każdej innej formie. W sklepach roi się od metalicznych farb, płytek i tapet, tkanin i dywanów przeplatanych metalicznymi nićmi, mebli i szafek kuchennych z połyskiem metalicznym oraz blatów i zlewów z różnych metali.

REKLAMA

Oto kilka podstawowych porad, pomocnych w wyborze odpowiednich wykończeń i akcesoriów metalicznych.

Aby dodać głębi i atrakcyjności wizualnej naszym wnętrzom, należy zastosować połączenie różnych barw metalicznych, np. kolor złoty i miedziany, albo srebrny i nierdzewna stal, dwie najbardziej popularne kombinacje. Zestawienie takich kolorów z materiałami o różnej strukturze podwaja ten efekt. Ale nie tylko te tradycyjne zestawienia są popularne. Połączenie złota ze srebrem, czy miedzi z nierdzewną stalą można coraz częściej napotkać szczególnie w niekonwencjonalnych i nowoczesnych wnętrzach. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić.

Dobór metalików do innych kolorów jest bardzo ważny i zależy od tego, jaki rodzaj atmosfery chcemy nadać wnętrzom. Przed wyborem należy przyjrzeć się metalom i określić czy mają one charakter ciepły czy zimny. Jeżeli metal mieni się na niebiesko – jest to zimny kolor, natomiast, jeśli przebłyskują w nim odcienie czerwone lub żółte mamy do czynienia z ciepły kolor. Do uzyskania tradycyjnych i klasycznych efektów trzeba połączyć metale z kolorami zgodnie z ich „temperaturą”, a więc ciepłe kolory metaliczne z żółtymi i czerwonymi, a zimne z niebieskimi i fioletowymi. Jeśli jednak chcemy uzyskać charakter oryginalny wówczas odstępujemy od tych reguł.

Zestawienie akcentów metalicznych z naturalnymi materiałami takimi jak drewno lub kamień, to kolejny sposób na uzyskanie wyszukanego i gustownego klimatu. Metalowe akcesoria są świetnym sposobem na dodanie luksusu i stylu do każdego wnętrza. Sklepy i salony meblowe prześcigają się w ofertach przeróżnych metalowych dodatków, takich jak wazy, lampy, rzeźby czy zegary. Jest to najszybszy sposób dodania nowoczesnej elegancji naszym domom czy biurom.

Warto wspomnieć, że naturalne żelazo, choć to metal matowy bez połysku, jest ciągle popularne w dekorowaniu wnętrz. Projektanci często używają go jako neutralnego czarnego koloru lub eleganckiego dodatku w formie żyrandoli, stylowych krat, barierek czy okuć.

Dla tych, którzy nie są jeszcze gotowi, aby pomalować ściany metalicznymi farbami, polecam na próbę użycie neutralnych kolorów farb zainspirowanych metalikami, jak np. szary nikiel. Efekt nie będzie zbyt intensywny, ale wnętrze uzyska charakter elegancki i wyrafinowany.

Anna Grochowska
ANNALINE INTERIOR DESIGN LLC
[email protected]
http://annalineid.wix.com/annalineid
https://www.facebook.com/annalineid
http://annalineid.blogspot.com/

Zdjęcia z archiwum Anny Grochowskiej

  • IMG_7730
  • IMG_7705
  • IMG_7546
  • IMG_7529
  • IMG_7506
  • IMG_7500
  • IMG_6516
  • IMG_6512
  • IMG_6476

REKLAMA

2091331096 views

REKLAMA

2091331395 views

REKLAMA

2093127854 views

REKLAMA

2091331676 views

REKLAMA

2091331822 views

REKLAMA

2091331966 views