REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Modne wnętrza 10 sposobów na tanią nowoczesną kuchnię

10 sposobów na tanią nowoczesną kuchnię

-

Nawet drobne ulepszenia potrafią całkowicie zmienić wygląd wnętrza. Poniżej wymienione sposoby wniosą powiew luksusu do twojej kuchni nie rujnując przy tym stanu konta.

1. Wymień drzwiczki do szafek. Wymiana starych, odrapanych drzwiczek na nowe lub wyszlifowanie i przemalowanie starych drzwiczek, da twojej kuchni nowy, elegancki wygląd. Rozważ zainstalowanie szklanych drzwiczek lub pomalowanie starych na wysoki połysk, co doda szafkom blasku i świeżości. Przeanalizuj rozkład szafek i przemyśl, czy da się zrezygnować z kilku drzwiczek na rzecz otwartych półek, na których można wyeksponować reprezentacyją porcelanę, kolorowe wazony lub kolekcję ulubionych filiżanek.

REKLAMA

2. Pomaluj ściany na jasny kolor. Jasny kolor na ścianach i szafkach rozświetla przestrzeń, dzięki czemu kuchnia wygląda na większą, a to z kolei pomaga wyglądać jej na droższą. Jasne kolory odbijają światło i maskują mnóstwo niedoskonałości, w tym rysy i wgniecenia w ścianach i szafkach.

3. Wymień uchwyty przy meblach kuchennych. Nowe uchwyty mogą znacznie zmienić wygląd mebli, w tym i kuchennych szafek. Wymiana uchwytów i gałek może pomóc standardowym szafkom kuchennym przemienić się w unikatowe meble. Aby uzyskać jeszcze bardziej oryginalny wygląd, polecam mieszanie różnych stylów (np. gałki do szafek i uchwyty do szuflad). Takie posunięcie pomoże zmodernizować całą kuchenną przestrzeń.

4. Zmień oświetlenie. Żyrandole i wiszące lampy to doskonały dodatek , służący nie tylko rozjaśnieniu kuchni, ale również zmianie nastroju wnętrza. Standardowe światła, które znajdują się w większości domów i mieszkań są pospolite i nudne. Zamiana ich na bardziej oryginalne produkty pomoże nadać pomieszczeniu interesujący charakter.

5. Powieś obrazy. Obrazy są świetnym sposobem, aby stworzyć nieszablonowe i ekskluzywne wnętrza; doskonale sprawdzają się w kuchniach. Nie obawiaj się zastosować obrazów o śmiałych i dużych rozmiarach. Ich zawieszenie stworzy złudzenie większej przestrzeni. Jest to również świetny pomysł dla osób wynajmujących mieszkania, ponieważ nie mają one możliwości dokonywania radykalnych zmian w kuchennych pomieszczeniach.

6. Pomaluj kuchenne sprzęty farbą w kolorze nierdzewnej stali. Nie masz urządzeń ze stali nierdzewnej? Twoja lodówka i mikrofalówka są poobijane i wyglądają na przestarzałe? Nie stać cię na zakup nowych? Nie ma sprawy. Użyj farby nazwanej „liquid stainless steel”, która jest przeznaczona właśnie do takiego malowania. Bądź jednak ostrożny przy jej zakupie, ponieważ firmy produkują różne farby do różnych kuchennych sprzętów.

7. Zmień aranżację okien. Udekoruj okna, bowiem ten zabieg pozwoli zmienić twoją kuchnię i stworzy wrażenie dopięcia wystroju na ostatni guzik. Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać – skontaktuj się z projektantem wnętrz.

8. Nadaj styl kuchennemu stołowi. Stół, przy którym codziennie jesz śniadanie czy pijesz kawę – nakryj obrusem dopasowanym do kolorów kuchni, przyozdób wazonem ze świeżymi kwiatami lub oryginalną doniczką z kwiatkiem. Dodaj kolorowe poduszki na kuchenne krzesła lub ławę oraz wyeksponuj kolorowe ściereczki.

9. Wymień stare elementy dekoracyjne. Wymień misę z owocami , która stoi w tym samym miejscu od pięciu lat, na inny dekoracyjny element, jak wazon z chińskiej porcelany, czy fajans z Bolesławca. Takie subtelne zmiany mogą diametralnie zmienić wygląd całej kuchni.

10. Pochowaj małe urządzenia. Ta zmiana jest bardzo prosta i nie wymaga ponoszenia żadnych kosztów! Nic nie szkodzi wystrojowi wnętrz tak bardzo jak bałagan. Staraj się, aby blaty kuchenne nie były zastawione licznymi urządzeniami, takimi jak tostery, miksery, ekspresy do kawy itd. Są one na tyle małe i łatwe do wyciągnięcia z szafek, że nie warto eksponować całego kuchennego arsenału i pozwalać na gromadzenie się na nim kurzu.

Anna Grochowska NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C

ANNALINE INTERIOR DESIGN LLC

annalineid@gmail.com

http://annalineid.wix.com/annalineid

https://www.facebook.com/annalineid

https://annalineid.blogspot.com/

  • 1 Refrigerator-makeover-with-Thomas-Liquid-Stainless-Steel-Paint
  • 2 before-after-kitchen
  • IMG_8952
  • IMG_8954
  • Kitchen_cabinet_hardware_2009

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks