REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Meksyk Pasażerowie Carnival Splendor obrabowani w Meksyku

Pasażerowie Carnival Splendor obrabowani w Meksyku

-

22 turystów biorących udział w rejsie Carnival Splendor zostało obrabowanych w Meksyku. Do napadu doszło kiedy, turyści wracali autokarem z wycieczki do krajoznawczej do portu w Puerto Vallarta. Większość z ofiar stanowili Amerykanie. Skradziono im aparaty fotograficzne, kamery wideo, pieniądze i dokumenty. 

fot. US Navy/ Statek rejsowy Carnival Splendor

REKLAMA

O napadzie na grupę turystów poinformował dziennik Los Angeles Times. Grupa znajdowała się wśród około 3 tysięcy pasażerów rejsowego statku Carnival Splendor, który 19 lutego wypłynął z Long Beach w Kalifornii na 7-dniowy rejs. W programie wakacji była m.in. wycieczka do tropikalnych rezerwatów przyrody na lądzie, gdzie turyści dowożeni byli z portu autokarami.

Właśnie podczas powrotu z jednej z takich wypraw autokar, którym podróżowali turyści został napadnięty przez zamaskowanych rabusiów. Uzbrojeni w noże mężczyźni weszli na pokład autobusu żądając od znajdujących się w nim 22 osób pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Bandyci zabrali m.in. sprzęt elektroniczny, pieniądze oraz dokumenty – w tym paszporty – i uciekli. Nikt z turystów nie został ranny.

Organizator rejsu, firma Carnival wystosowała oświadczenie, w którym przeprasza swych klientów za zajście. „Przepraszamy wszystkich naszych gości za ten niefortunny i niepokojący incydent” – czytamy w oświadczeniu. Firma zwróciła pasażerom pieniądze za skradzione przedmioty i pomaga w uzyskaniu dowodów tożsamości i paszportów.

Firma tymczasowo zawiesiła także wszelkie wycieczki autokarowe w niebezpieczny region.

Zobacz także: Amerykańska ofiara meksykańskiej przemocy

mp

3 KOMENTARZE

  1. Co raz bardziej Mexykanie pozwalaja sobie na beskarne napady.Nawet juz w resortach nie sa tak uprzejmi jak kiedys.A ceny za wakacje drozeja.Ja na przyklad juz nie pojade do mexyku.Wole Dominikane.Nie mam zamiaru narazac rodziny na niebespieczenstwo….za ktore jeszcze trzeba slono zaplacic.

    • … czasem moze byc przyczyna personalna.. zobaczyl swego pracodawce, ewentualnie kochanka, kochanke… a ponadto, Amerykanie potrafia zaprosic dana osobe i na lotnisku przywitac w kajdankach. A meksykanczycy tez moze zafundowali komus bilet by kogos “ochrzcic”.. przeciez i tak bedzie na gangi, bo okolica niebezpieczna, ewentualnie konkurujaca firma turystyczna, chce firme turystyczna wyploszyc… ?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks