REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna medicare po polsku Półmetek AEP – corocznego okresu zapisowego na Medicare

Półmetek AEP – corocznego okresu zapisowego na Medicare

-

Zbliżamy się do półmetka corocznego okresu zapisowego na Medicare. Wielu z Państwa dzwoni do nas z pytaniami – co nowego w tym roku? Czy musimy się spotkać? Jakie zmiany w ubezpieczeniach?

Drodzy czytelnicy, ubezpieczenia zdrowotne w funkcjonującej obecnie formie w USA wymagają co najmniej godzinnej inwestycji czasowej rocznie. Niestety w tak dynamicznej branży o jakiej mówimy, w Waszym najlepszym interesie jest upewnienie się, że posiadane przez Was ubezpieczenie najlepiej odpowiada Waszym potrzebom i oczekiwaniom oraz jednocześnie (szczególnie wśród posiadaczy Medicare) odpowiednio dostosowuje się do Waszych dochodów i zasobów finansowych. Nie rozumiem wywodów, w których to domniemani fachowcy z branży uspokajają i namawiają do ślepej kontynuacji planu funkcjonującego w roku bieżącym. Nie rozumiem jakiego rodzaju misję mają oni do spełnienia i czym się kierują.

W ubezpieczeniach zdrowotnych, a szczególnie tych dotyczących posiadaczy programu Medicare dynamika zmian jest bardzo intensywna. Ważnym jest, by śledzić wiadomości i korespondencję dotyczącą planów ubezpieczeniowych. Zdajemy sobie sprawę, że brzmi to jak wezwanie do syzyfowej pracy, ale jest to jedyny sposób by nie doznać szoku używając Part C lub Part D Medicare po 1 stycznia. Innym rozwiązaniem będzie po prostu kontakt z agentem. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości, to po prostu zadzwońcie do nas i poradźcie się czy w Waszym pokryciu coś się nie zmieniło.

Sprawdźmy również, jak zmieniły się ceny świadczeń, ich zakres oraz ceny planów typu Medicare Advantage.

Jak co roku zmieniły się listy leków oferowanych przez plany zniżkowe na leki na receptę oraz plany typu MAPD tzw. formulary. Standardowe deductible w planach zniżkowych na leki na receptę (Part D) wzrośnie w 2021 do $445, a początkowy limit pokrycia do $4130. Donut Hole utrzyma się w przedziale $4130 – $6550.

Posiadacze suplementów do Medicare dostali podwyżki stawek miesięcznych.  To choćby niektóre z powodów, dla których warto poświęcić trochę czasu, by upewnić się, że plan który posiadamy odzwierciedla nasze bieżące potrzeby.

Przypominamy również, że tylko osoby, które otrzymały Medicare do końca 2019 roku mają możliwość utrzymania Planu F do Medigap. Niestety teraz nie jest on już osiągalny dla nowych beneficjentów Medicare. Plan G jest obecnie suplementem oferującym najwyższe pokrycia dla nowych posiadaczy Medicare i pokrywa on wszystkie koszty medyczne i szpitalne świadczeń zatwierdzonych, a nie zapłaconych przez oryginalne Medicare, z wyjątkiem deductible do części B Medicare.

Jeśli chodzi o benefity w planach typu Medicare Advantage to tendencja zmian nadal utrzymuje dobrym kierunku. Coraz większa konkurencja szczególnie w powiecie Cook w planach typu MAPD. Firmy Aetna, BCBS, Cigna, Humana i Unitedhealthcare przedstawiły plany PPO ze stawka miesięczną $0. Aetna zaproponowała aż 3 tego rodzaju plany w Chicagoland. Aetna i Humana mają w ofercie plany PPO ze stawką $0 bez pokrycia na leki i przeznaczone są dla osób z alternatywnym planem na leki na receptę, w zamian oferując kredyt w wysokości ($30-$35 do części B Medicare.

Wszyscy posiadacze planów zniżkowych na leki na receptę (Part D) powinni sprawdzić, ile będzie kosztował ich plan w przyszłym roku, aby uniknąć szoku cenowego jaki przeżyli posiadacze jednego z planów na leki z firmy Humana rok temu.

W stanie Illinois pojawił się plan na leki na receptę (Smart RX) w cenie $7,30 z renomowanej firmy SilverScript. Jest to doskonała oferta szczególnie dla osób, których leki zmieszczą się w kategorii pierwszej tego planu, ponieważ nie zostaną one objęte jego deductible. Inny plan tej firmy (Choice) jako jedyny oferuje niższe deductible niż $445 ($340) w planach, w przedziale cenowym do $30 miesięcznie. Najdroższy plan Rx w Illinois – Blue Cross MedicareRX Plus nadal jako jeden z nielicznych utrzymał $0 deductible, ale niestety podniósł stawkę na 2021 rok do $147,80.

Pamiętajcie, nie liczy się cena planu Part D, ale to które z Państwa leków, w jakiej kategorii i jednocześnie w jakiej cenie będą pokryte. Nie ma na rynku planu, bez względu na cenę, który będzie pokrywał wszystkie lekarstwa!

Pamiętajcie Państwo, że ewaluację planu zniżkowego na leki na receptę należy robić co roku!

 

Robert Sobczak-Słomczewski, MBA

Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, South Carolina, Texas, Virginia i Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare.
Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość.
Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks