REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna medicare po polsku Na półmetku okresu zapisowego do Medicare 

Na półmetku okresu zapisowego do Medicare 

-

Zbliżamy się do półmetka corocznego okresu zapisowego do Medicare. Wielu z Państwa dzwoni do nas z pytaniami – co nowego w tym roku? Czy musimy się spotkać? Jakie zmiany w ubezpieczeniach?

REKLAMA

Drodzy Czytelnicy,  ubezpieczenia zdrowotne w  funkcjonującej obecnie formie w USA wymagają co najmniej godzinnej inwestycji czasowej rocznie. Niestety w tak dynamicznej branży o jakiej mówimy, w Waszym najlepszym interesie jest upewnienie się, że posiadane przez Was ubezpieczenie najlepiej odpowiada Waszym potrzebom i oczekiwaniom oraz jednocześnie (szczególnie wśród posiadaczy Medicare) odpowiednio dostosowuje się do Waszych dochodów i zasobów finansowych. Nie rozumiem wywodów, w których to domniemani fachowcy z branży uspokajają i namawiają do ślepej kontynuacji planu funkcjonującego w roku bieżącym. Nie rozumiem, jakiego rodzaju misję mają oni do spełnienia i czym się kierują.

W ubezpieczeniach zdrowotnych, a szczególnie tych dotyczących posiadaczy programu Medicare, dynamika zmian jest bardzo intensywna. Najlepszym przykładem jest rok obecny, który obfitował w liczne zmiany na rynku firm ubezpieczeniowych. Jak wiecie Państwo z wiadomości wielu poważnych graczy połączyło się. Niektóre firmy odsprzedały część swoich produktów innym. Ważnym jest, by śledzić wiadomości i korespondencję dotyczącą planów ubezpieczeniowych. Zdajemy sobie sprawę że brzmi to, jak wezwanie do syzyfowej pracy, ale jest to jedyny sposób by nie doznać szoku używając Part C lub Pard D Medicare po 1 stycznia. Innym rozwiązaniem będzie po prostu kontakt z agentem. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości to po prostu zadzwońcie do nas i poradźcie się czy w Waszym zestawie coś się nie zmieniło.

Sprawdźmy również jak zmieniły się ceny świadczeń, ich zakres oraz ceny planów typu Medicare Advantage.

Jak co roku zmieniły się listy leków oferowanych przez plany zniżkowe na leki na receptę oraz plany typu MAPD tzw. formulary. Standardowe deductible w planach zniżkowych na leki na receptę (Part D) wzrosło w 2020 do 435 dol., a początkowy limit pokrycia do 4020 dol.. Donut Hole utrzyma się w przedziale 4020 – 6350 dol..

Posiadacze Medicare Supplement dostali podwyżki stawek miesięcznych.  To choćby niektóre z powodów, dla których warto poświęcić trochę czasu, by upewnić się, że plan który posiadamy odzwierciedla nasze bieżące potrzeby.

Przypominamy również, że tylko osoby otrzymujące i posiadające Medicare w tym roku mają możliwość nabycia Planu F do Medigap. W przyszłym roku nie będzie on już osiągalny dla nowych beneficjentów Medicare.

Jeśli chodzi o benefity w planach typu Medicare Advantage to tendencja zmian nadal utrzymuje dobry kierunek. Coraz większa konkurencja szczególnie w powiecie Cook w planach MAPD PPO. Firma Cigna i UnitedHealtcare przedstawiły nowe plany PPO ze stawką miesięczną 0 dol. Firma Aetna utrzymała swój flagowy produkt Aetna Medicare Value PPO w stawce 0 dol.w powiatach Cook, Dupage, Lake, Kane, McHennry i Will dodając również produkt Aetna Medicare Premier PPO dla bardziej wymagających klientów za niską stawkę miesięczną.

Posiadacze planów Humana Walmart Rx otrzymali informacje o poważnym wzroście kosztu  planu na 2020. Osoby te powinny jak najszybciej zgłosić się, by zmienić plan na 2020 rok jeżeli ta stawka im nie będzie odpowiadać. Plan Silverscript Choice Rx w 2020 będzie posiadał 365 dol. deductible na leki kategorii 3, 4 i 5. Jeden z najdroższych planów Rx w Illinois Blue Cross MedicareRX Plus nadal jako jeden z nielicznych utrzymał 0 dol. deductible, ale niestety podniósł stawkę na 2020 rok.


Robert Sobczak-Słomczewski, MBA
Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, South Carolina, Texas, Virginia i Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare.
Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość.
Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

 

fot.Depositphotos.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks