REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna medicare po polsku Medicare – podsumowanie roku 2018

Medicare – podsumowanie roku 2018

-

Nowy Rok to nowe postanowienia, nowe założenia i jakże często, nowe spojrzenie na otaczający świat i samych siebie. Podjęła je również firma MEDICARE Po Polsku

Po latach spędzonych na edukowaniu Polonii w przeróżnych mediach polonijnych, wywiadach, spotkaniach jak również ubezpieczaniu Waszego zdrowia, życia i przyszłości w naszym biurze, zdecydowaliśmy się na współpracę z ,,Dziennikiem Związkowym” i stworzenie serii artykułów edukacyjnych, dotyczących przede wszystkim ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość .

W naszych cotygodniowych spotkaniach będziemy omawiać zagadnienia związane z ubezpieczeniami na zdrowie i życie. Będziemy obalać mity i walczyć ze stereotypami dotyczącymi ubezpieczeń. Pojawią się również, bardzo przez Państwa lubiane, pytania i odpowiedzi od czytelników, porady ekspertów, będziemy objaśniać przepisy, które w obecnym czasie zmieniają się praktycznie z dnia na dzień.

Czasem będzie wesoło, wręcz komicznie, czasem poważnie i surowo, zawsze jednak możecie być Państwo pewni, że nasze informacje będą sprawdzane i rzetelne.

Aktualności związane z systemem Medicare – podsumowanie roku 2018

REKLAMA

7 grudnia 2018 roku zakończył się kolejny coroczny okres zapisowy (ang. Annual Enrollment Period, AEP ). W tym czasie posiadacze świadczeń Medicare mogli aktualizować i dostosowywać do swoich bieżących potrzeb plany uzupełniające typu Medicare Advantage jak również plany zniżkowe na leki na receptę. Jak co roku, tak i w 2018 zawaliliśmy zwiększone zainteresowanie z Państwa strony naszymi usługami. Chcieliście wiedzieć co nowego dzieje się na rynku, jak zmieniają się plany i ich świadczenia. Firmy ubezpieczeniowe z kolei prześcigały się w rozbudowywaniu planów tak by ich oferta była jak najbardziej atrakcyjna. Również zmiany w planach zniżkowych na leki na receptę (PDP) powodowały ożywione zainteresowanie posiadaczy Medicare. Wiele leków na receptę zmieniło swoje kategorie (TIERS) na rok 2019, niektóre z leków całkowicie zostały usunięte z listy leków ( FORMULARY) co oznaczało, że beneficjenci szukali innych niż dotychczas rozwiązań. Natomiast inne, nowe leki zostały dodane do powyższej listy wzbogacając oferty planów.

Wielu z posiadaczy Medicare nadal było zaskoczonych na wieść o dożywotniej karze za brak posiadania planu zniżkowego na leki na receptę ( PART D) wykupionego na czas, doliczonej do ich stawki miesięcznej za plan wykupiony w czasie otwartego okresu zapisowego (ang. Annual Enrollment Period, AEP ). Przypominamy, że kara stanowi 1 proc. średniej krajowej ceny planu zniżkowego na leki na receptę pomnożoną o każdy miesiąc nie posiadania owego planu od momentu otrzymania benefitów Medicare. Kara jest naliczana dożywotnio.

Oto przypadek p. Karola

Pan Karol otrzymał świadczenia Medicare ( Part A i Part B) w kwietniu 2016 roku.
Przyszedł do naszego biura w październiku 2018 roku prosząc o pomoc w dobraniu odpowiedniego planu zniżkowego na lekarstwa na receptę.
Po dokonaniu obliczeń przez jednego z naszych licencjonowanych agentów, uznając, że pierwszy możliwy termin wystartowania części D będzie 1 stycznia 2019 r., ustaliliśmy, że pan Karol nie posiadał części D na leki przez 33 miesiące.
W związku z powyższym, jeśli pan Karol zdecyduje się na wykupienie jakiegokolwiek planu od 1 stycznia 2019 roku, będzie miał nałożona karę w wysokości około 11 dol. (bazując na fakcie, że w 2019 roku średni koszt planu zniżkowego na leki będzie wynosić 33.19 dol. 1 ). Kara ta będzie naliczana dożywotnio i dodawana do miesięcznej stawki za jego plan zniżkowy na leki (PDP) przez Medicare.

Aktualności związane z ubezpieczeniami poniżej 65 roku życia – podsumowanie roku 2018

Po zawirowaniach na rynku ubezpieczeń krótkoterminowych w stanie Illinois pod koniec 2018 roku chcielibyśmy potwierdzić przykrą informację, że od 13 grudnia 2018 roku, maksymalny czas trwania polisy krótkoterminowej w stanie Illinois wynosi tylko 6 miesięcy i jednocześnie zwracamy uwagę, że przedłużenie tego rodzaju planu, w tej samej firmie ubezpieczeniowej, wymaga nie tylko ponownej weryfikacji medycznej, ale możliwe jest dopiero po upływie dwu miesięcznej przerwy naliczanej od ostatniego dnia trwania poprzedniej polisy.

Robert Sobczak

Robert Sobczak-Słomczewski
MBA
Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago.
Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, South Carolina, Texas, Virginia i Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare.
Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość.
Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość.
Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

[spacer color=”8BC234″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

1 Źródło: medicare.gov

[spacer color=”8BC234″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Słowniczek ubezpieczonego

Medicare

Program ubezpieczeń społecznych administrowany przez rząd federalny od 1966 roku. Gwarantuje dostęp do ubezpieczenia na zdrowie dla osób powyżej 65 roku życia, które przepracowały w USA co najmniej 40 kwartałów i płaciły stawki na Medicare przy rozliczaniu podatków dochodowych oraz dla osób młodszych będących inwalidami.

 

AEP – Annual Enrollment Period – Coroczny okres zapisowy dla posiadaczy Medicare, w którym możemy dostosowywać plany typu Medicare Advantage i plany typu PDP – Prescription Drug Plans – zniżkowe plany na leki na receptę do naszych potrzeb na następny rok kalendarzowy. Okres ten trwa co roku między 15 października, a 7 grudnia.

 

Podstawowe elementy programu Medicare:

Part A – część A – przyznawana automatycznie przy otrzymaniu Medicare,  pokrywa częściowo koszty leczenia szpitalnego,

Part B – część B – przyznawana dla osób nie posiadających ubezpieczenia w pracy lub rezygnujących z niego, pokrywa 80 proc. kosztów lekarskich zatwierdzonych przez Medicare, posiadająca stałą opłatę ściąganą zazwyczaj z emerytury i deductible obecnie 183 dol.

Part C – część C – plany typu Medicare Advantage

Part D – część D – PDP – Prescription Drug Plan – Zniżkowy plan na leki na receptę.

 

Formulary

Lista leków oferowana przed zniżkowy plan na leki na receptę lub plan typu Medicare Advantage (MAPD) zawierający plan zniżkowy na leki a receptę w swoim programie. Każdy plan posiada indywidualną listę, dzieląca się na 5-6 kategorii  Drug Tiers.

 

Drug Tiers  – Kategorie leków:

Tier 1 – Kategoria 1 – Preferred Generic Drugs – preferowane przez plan leki generyczne

Tier 2 – Kategoria 2 – Non-Preferred Generic Drugs – nie preferowane przez plan leki generyczne

Tier 3 – Kategoria 3 – Preferred Brand Name Drugs – preferowane przez plan leki firmowe

Tier 4 – Kategoria 4 – Non-Preferred Brand Name Drugs – nie preferowane przez plan leki firmowe

Tier 5 – Kategoria 5 – Specialty Drugs – leki specjalistyczne

Tier 6 – Kategoria 6 – Supplements – suplementy

 

 

fot.123RF

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks