REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównamedicare po polskuKto pyta, nie błądzi

Kto pyta, nie błądzi

-

Seria „Kto pyta, nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi. Cykl ten pojawia się co dwa tygodnie na łamach „Dziennika Związkowego”.

Pan Juliusz:

REKLAMA

Jak często można zmieniać suplementy i uzupełnienia do Medicare?

Robert Sobczak:

Suplementy do Medicare można zmieniać w dowolnym momencie tak często, jak będziemy się w stanie zakwalifikować na nowy pod względem zdrowotnym.

Jeśli chodzi o uzupełnienia typu Part C i Part D, to raz w roku pomiędzy 15 października, a 7 grudnia mamy tak zwany coroczny okres zapisowy (AEP), w którym to czasie możemy dostosować te uzupełnienia do naszych nowych potrzeb na następny rok. Istnieją, też inne opcje, w których czasami możemy zmienić te programy na inne.

Pan Antoni:

Co się dzieje w momencie, gdy nie wystartujemy części B w odpowiednim czasie?

Robert Sobczak:

Jeśli będziemy chcieli uaktywnić naszą cześć B w późniejszym okresie, a nie posiadamy bieżącego ubezpieczenia z pracy, to podanie o aktywację musimy złożyć do Social Security pomiędzy 1 stycznia, a 31 marca. Po zatwierdzeniu podania, plan wystartuje nie wcześniej niż 1 lipca roku, w którym składaliśmy aplikacje. Jeżeli mieliśmy dziurę w aktywności części B większą niż 12 miesięcy, to możemy spodziewać się kary za późne zapisanie się na tę część. 

Pani Agnieszka:

Co się stanie, jak nie zapłacę za Part B Medicare?

Robert Sobczak:

W momencie, w którym nie uiścimy opłaty za Part B Medicare, to część ta zostanie zawieszona i jakiekolwiek dodatki do Medicare takie, jak na przykład Suplementy lub Medicare Advantage, zostaną zawieszone. Jedynym dodatkiem, który możemy posiadać w momencie, gdy posiadamy aktywną tylko część A Medicare, jest samodzielna część D, czyli zniżkowy plan na leki na receptę (PDP).

Pan Krzysztof:
Mam Medicare od 15 lat i nikt mi nie powiedział, że muszę mieć Part D Medicare. Czy jest dla mnie jakiś ratunek? Czy mogę się jeszcze zapisać?

Robert Sobczak:

Tak oczywiście, może się Pan zapisać, ale tylko w corocznym okresie zapisowym (AEP), który przypada pomiędzy 15 października, a 7 grudnia. Niestety za każdy miesiąc nieposiadania części D Medicare zostanie naliczona kara w wysokości 1% średniej krajowej ceny takiego planu. Kara jest doliczana dożywotnio co miesiąc.

Pani Iwona:

Co to jest AHIP?

Robert Sobczak:

AHIP jest to specjalistyczna licencja federalna wydawana przez CMS (Center od Medicare and Medicaid Services) poświadczająca znajomość agenta z tajnikami ubezpieczeń związanych z systemem Medicare.

Pan Rafał:

Mam Medicare Advantage i słyszałem, że istnieją na rynku suplementy do Medicare Advantage, co to jest?

Robert Sobczak:

Jeśli chodzi o dodatki do planów typu Medicare Advantage to możemy dokupić dodatkowo pokrycia dentystyczne, okulistyczne, na krytyczna chorobę i te najbardziej popularne, plany typu indemnity pokrywające na przykład koszty pobytu w szpitalu, karetki pogotowia lub pobytu w Skilled Nursing Facility.

Pani Justyna:

Mam 70 lat i ubezpieczenie z pracy. W tym roku chcę odejść na zasłużoną emeryturę, jak mam wystartować part B Medicare?

Robert Sobczak:

Aby wystartować part B Medicare trzeba wypełnić odpowiednie aplikacje, które należy dostarczyć do biura Social Security Administration. Aby ułatwić Państwu ten proces, powyższe formy są również dostępne w naszym biurze. Pomagamy również bezpłatnie w ich wypełnieniu i wysłaniu do biura Social Security Administration.

Pan Karol:

Muszę wyjechać na parę miesięcy do Polski i chciałbym wiedzieć, czy muszę rezygnować z Medicare?

Robert Sobczak:

Nie, nie trzeba rezygnować z Medicare. Po pierwsze Medicare może również odpowiadać za część kosztów w razie nagłego zachorowania i wizyty na pogotowiu poza granicami Stanów Zjednoczonych. Po drugie proces ponownego zapisywania się jest dość skomplikowany i ograniczony czasowo. W związku z powyższym powinno się zachować pokrycia w systemie Medicare nawet podczas kilkumiesięcznego wyjazdu za granice.

Pani Janina: 

Za 2 miesiące kończę 65 lat, jestem obywatelka USA, przepracowałam 70 kwartałów opłacając składki na Medicare. Czy to wystarczy do otrzymania Medicare?

Robert Sobczak:

Tak, jak najbardziej. W Pani wypadku sugeruje jak najszybsze rozpoczęcie procesu rejestracji. Może Pani tego dokonać telefonicznie pod numerem 1-800-MEDICARE, na stronie internetowej MEDICARE.GOV lub kontaktując się z naszym biurem MEDICARE PO POLSKU® pod numerem 1-844-654-5185 w celu umówienia się z jednym z agentów, który bezpłatnie pomoże w tym procesie.

REKLAMA

2103242068 views

REKLAMA

2103242301 views

REKLAMA

2105038693 views

REKLAMA

2103242444 views

REKLAMA

2103242544 views

REKLAMA

2103242651 views