REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna medicare po polsku Kto pyta, nie błądzi

Kto pyta, nie błądzi

-

Seria „Kto pyta, nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie pojawia się co dwa tygodnie na łamach Dziennika Związkowego.

 

Pani Kasia: 

Mam Medicare, w czasie okresu zapisowego wykupiłam Medicare Advantage i plan na szpital. Zostało mi trochę pieniędzy w budżecie przeznaczonym na ubezpieczenia i chciałabym wiedzieć, czy mogę wykupić ubezpieczenie na życie za określoną kwotę?

 

Robert Sobczak: 

Pani Kasiu, oczywiście. Możemy Pani w tym pomóc. Jesteśmy w stanie zaoferować polisę na życie osobie do 85 roku życia za określoną kwotę wygospodarowana w budżecie. Wysokość kwoty pokrycia będzie zależała przede wszystkim od Pani wieku, stanu zdrowia i kwoty, która ma pani przeznaczona na polisę.

 

Pani Janina: 

Będę korzystać z wielu lekarzy, a wybrałam plan Medicare Advantage HMO, czy dobrze zrobiłam?

 

Robert Sobczak: 

Pani Janino, posiadając plan typu Medicare Advantage HMO po pierwsze musimy się upewnić, że lekarz, z którego usług chce Pani skorzystać jest w networku. Po drugie, jeżeli jest to specjalista musimy otrzymać do niego skierowanie od lekarza prowadzącego. Problemy te nie istniałyby w planach Medicare Advantage typu PPO.

 

Pan Andrzej:

Dostałem w zeszłym roku nowa kartę Medicare i chciałbym się dowiedzieć co mam zrobić ze starą?

 

Robert Sobczak: 

Panie Andrzeju, starą kartę może pan zniszczyć, ponieważ nie obowiązuje już ona od 1 stycznia 2020 roku. Jeśli nie ma Pan niszczarki dokumentów w domu, zawsze można podjechać do nas i upewnić się, że dokument zostanie odpowiednio zniszczony.

 

Pan Janusz:

Słyszałem od kolegi, że ma on plan Medicare i Obamacare – tak na wszelki wypadek. Jak to możliwe?

 

Robert Sobczak: 

Panie Januszu, mam nadzieje, że kolega nie mówił tego poważnie, ponieważ posiadanie obu planów jednocześnie nie tylko nie powinno być możliwe, ale również może mieć konsekwencje prawno-finansowe. Jeśli kolega miał na myśli zabezpieczenia kosztów związanych z pobytem w szpitalu, to jak najbardziej można taki plan wykupić jako dodatek do na przykład istniejącego planu Medicare Advantage.

 

Pani Jagoda:

Mam part A i B Medicare od półtora roku i właśnie się dowiedziałam, że powinnam mieć również przynajmniej part D (plan zniżkowy na leki na receptę). Jak można się zapisać?

 

Robert Sobczak: 

Pani Jagodo, w większości przypadków możemy się zapisać tylko w czasie trwania corocznego okresu zapisowego, który trwa pomiędzy 15 października, a 7 grudnia. Jeśli chciałaby się Pani upewnić, czy może się Pani zapisać na część D Medicare w związku z inna sytuacją życiową, to prosimy o kontakt. Sprawdzimy, czy przysługuje Pani specjalny okres zapisowy.

Pan Andrzej:

Pracuję jako kierowca. Żona wybrała dla całej rodziny Obamacare plan HMO. Czy poza okresem zapisowym można coś z tym zrobić?

 

Robert Sobczak: 

Panie Andrzeju, moją sugestią byłoby wykupienie dla Pana jako osoby podróżującej zawodowo, dodatkowego planu szpitalnego, którego pokrycie obowiązuje na terenie całych Stanów Zjednoczonych tak długo, jak będzie się Pan mógł na niego zakwalifikować pod względem zdrowotnym.

 

Pani Agnieszka:

Wykupiłam plan Obamacare z wysokim deductible, czy jest możliwe wykupienie jakiś dodatków na przykład wypadek.

 

Robert Sobczak: 

Pani Agnieszko, tak oczywiście i nie ma co zwlekać, bo licho nie śpi. Oferujemy całą gamę planów dodatkowych na przykład na pokrycie kosztów wypadku, pobytu w szpitalu, krytyczną chorobę, dentystę lub okulistę.

 

Pan Antoni:

Mam suplement do Medicare, ale agent nie powiedział mi, że mam wykupić Part D do Medicare. Co teraz? Czy naprawdę będę musiał płacić karę za nie posiadanie części D do Medicare?

 

Robert Sobczak: 

Panie Antoni, niestety tak. Za każdy miesiąc nieposiadania części D, od momentu wejścia w Medicare, będzie Pan dożywotnio obciążony kara w wysokości 1% średniej ceny planu zniżkowego na leki (part D) w USA. Dlatego tak ważne jest korzystanie z usług agentów specjalizujących się w Medicare.

Robert Sobczak-Słomczewski, MBA

Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, South Carolina, Texas, Virginia i Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare.
Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość.
Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks