REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna medicare po polsku Kto pyta, nie błądzi

Kto pyta, nie błądzi

-


Seria „Kto pyta, nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten pojawiasię co dwa tygodnie na łamach „Dziennika Związkowego”.

 

Pan Radosław:
Mam Medicare Advantage i słyszałem, że istnieją na rynku suplementy/dodatki do Medicare Advantage, co to jest?

 

Robert Sobczak: 

Jeśli chodzi o rodzaje dodatków, jakie możemy dokupić do planów typu Medicare Advantage, to możemy podzielić je na dodatkowe pokrycia dentystyczne, okulistyczne, na krytyczna chorobę i najbardziej popularne plany typu indemnity pokrywające na przykład koszty pobytu w szpitalu, karetki pogotowia lub pobytu w Skilled Nursing Facility. Zmniejszają one odpowiedzialność finansową klienta za najdroższe usługi w planach typu Medicare Advantage, będąc przy okazji bardzo atrakcyjnymi finansowo. Ogromnym plusem jest tu również fakt, że możemy wykupić je również po corocznym okresie zapisowym.

 

Pani Janina:

Mam 67 lat. W chwili wejścia w Medicare posiadałam ubezpieczenie z pracy, w związku z tym aktywowałam tylko i wyłącznie część A Medicare.  Za kilka miesięcy chcę odejść z pracy i przejść na emeryturę. Chciałabym wiedzieć jaka jest procedura związana z aktywowaniem części B Medicare.

 

Robert Sobczak: 

W momencie, w którym ma już Pani ustaloną datę odejścia z pracy i datę rezygnacji z ubezpieczenia grupowego należy wypełnić i dostarczyć do Social Security Administration dwie wypełnione formy. Jedna z nich określa datę reaktywacji części B Medicare i jest wypełniana przez aplikanta. Druga forma jest potwierdzeniem ciągłości pracy i posiadania ubezpieczenia z pracy. Powinna być wypełniona przez pracodawcę lub osobę będącą w stanie potwierdzić rodzaj i długość ubezpieczenia grupowego w pracy.

Formy te można normalnie otrzymać w biurze Social Seciurity Administration, ale ze względu na pandemię jest to bardzo utrudnione.

Zapraszamy do naszego biura, gdzie obie formy są dostępne. Udzielamy również bezpłatnej pomocy w ich wypełnieniu.

Pomagamy również w dostarczeniu obu form do odpowiedniego oddziału biura Social Security Administration, gdzie następuje reaktywacja części B. Po kilku tygodniach od wysłania otrzyma Pani nową kartę Medicare z datami aktywności części A i B. Po otrzymaniu nowej karty pomagamy również w wybrania uzupełnień do Medicare najlepiej dostosowanych do Pani obecnych potrzeb.

Pani Lucyna:

Moja córka urodziła bliźniaki. Chciałabym wykupić dla nich ubezpieczenie na życie. Czy mogę to zrobić?

Robert Sobczak:

Pani Lucyno chciałbym pogratulować pomysłu. Wykupienie polisy na życie typu whole life w tak młodym wieku gwarantuje najniższą możliwą stawkę, która będzie obowiązywała do końca życia. Bardzo często polisy na życie dla dzieci posiadają dodatkowy aneks (rider), umożliwiający powiększenie kwoty polisy (face amount) w odpowiednim wieku ubezpieczonego bez konieczności weryfikacji zdrowotnej. Poza tym często osoba wykupująca polisę dla dzieci, wnucząt, kuzynów itd. nie potrzebuje ich danych osobowych poza imieniem, nazwiskiem i datą urodzenia. Także niespodzianka może być pełna.

Pan Antoni:

Mam Obamacare i przechodzę na Medicare, czy możecie pomóc mi w zamianie jednego programu na drugi?

Robert Sobczak:

Panie Antoni nasza agencja specjalizuje się polisach zabezpieczających Zdrowie, Życie i Przyszłość bez względu na wiek osoby zainteresowanej. Bardzo chętnie pomożemy Panu kompleksowo w procesie zmiany świadczeń federalnych pomiędzy programami Obamacare i Medicare.

 

Pani Wanda:

 

Urodziłam się 1 października i chciałam się upewnić, z jaką datą wejdę w Medicare.

Robert Sobczak:

Pani Wando, ze względu na to, że urodziła się Pani 1 dnia miesiąca, Pani świadczenia Medicare rozpoczną się 1 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc Pani urodzin, oczywiście jeżeli otrzyma Pani Medicare w związku z wejściem w 65 rok życia, po wypracowaniu i rozliczeniu się z co najmniej z 40 kwartałów.

W sytuacji, gdy urodziliśmy się dowolnym dniu miesiąca poza pierwszym jego dniem, wejście w Medicare rozpoczyna się pierwszego dnia miesiąca naszych urodzin.

Robert Sobczak-Słomczewski, MBA

Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, South Carolina, Texas, Virginia i Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare.
Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość.
Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powrót Boeinga 737 MAX

Pamiętny dzień z prezydentem

Chichot norek

Nowojorski kult

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks