REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraKto pyta, nie błądzi

Kto pyta, nie błądzi

-

Seria „Kto pyta, nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi. Cykl ten pojawia się co dwa tygodnie na łamach  „Dziennika Związkowego”.

Pani Józefa:

REKLAMA

Mój mąż przechodzi na Medicare za 2 miesiące. Nie mam jeszcze 65 lat. Mam obecnie ubezpieczenie od niego z pracy. Co stanie się z moim ubezpieczeniem jak on przejdzie na Medicare? Jakie mam opcje?

Robert Sobczak:

Pani Józefo, jeśli mąż nadal utrzyma ubezpieczenie z pracy po przejściu na Medicare to może Pani być z nim nadal na polisie. Jeśli jednak wybierze plan indywidualny z Medicare i zrezygnuje z pokrycia z pracy, to będzie Pani musiała znaleźć plan indywidualny dla siebie. Będzie Pani miała do wyboru plan typu Obamacare, plan krótkoterminowy lub szpitalny. Wszystko w zależności od Pani potrzeb, stanu zdrowia i dochodów.

Pan Janusz:

Czy biura Social Security są nadal zamknięte? Jeśli tak to jak załatwić Medicare?

Robert Sobczak:

Drogi Panie Januszu, biura urzędu Social Security Administration są już otwarte, lecz ich zakres usług zmienił się znacznie. Jeśli chodzi o załatwienie Medicare, to w większości przypadków można złożyć podanie przez internet. W pozostałych sytuacjach trzeba to zrobić telefonicznie z urzędnikiem umawiając się wcześniej na taką rozmowę. Obecnie czas oczekiwania na rozmowę wynosi około 2 miesięcy. Proponuję kontakt z naszym biurem, gdzie bezpłatnie wypełnimy podanie drogą internetową i poinstruujemy o następnych krokach w procesie aplikacji. Pamiętajcie Państwo, by rozpocząć proces składania podania na Medicare 3 miesiące przed Państwa 65 urodzinami. Obecnie trwa on około 2-3 miesięcy.

Pani Antonina:

Przegapiłam okres zapisowy na Medicare, bo byłam w Polsce. Obecnie mam plan Medicare Advantage. Czy mogę jeszcze zmienić mój plan?

Robert Sobczak:

Panie Antonino, proszę o kontakt. W Pani sytuacji może istnieć jeszcze możliwość weryfikacji i zmiany Pani obecnego planu na inny. Ale czasu jest niewiele by tego dokonać.

Pani Iza: 

Kończę pracę w maju i przechodzę na emeryturę. Kiedy powinnam zacząć zajmować się załatwianiem spraw z tym związanych? Czy mogę jednocześnie załatwiać świadczenia Medicare?

Robert Sobczak:

Pani Izo, wszystko zależy od Pani wieku. Wcześniejszą emeryturę można już rozpocząć kończąc 62 lata. Na dzień dzisiejszy pełną emeryturę otrzymujemy w wieku około 67 lat. Świadczenia Medicare rozpoczynamy zazwyczaj pierwszego dnia miesiąca 65 urodzin. Oba benefity załatwia się w biurach Social Security Administration na parę miesięcy przed powyższymi terminami.

Pan Krysia:

Mam 75 lat i Medicare od 65 roku. Nigdy nie miałam planu na leki. Czy oprócz Medicare Supplement istnieją jakieś inne rozwiązania, które spowodują opłacanie kary za brak części D Medicare. 

Robert Sobczak:

Pani Krysiu istnieją inne opcje. Są plany typu Medicare Advantage bez pokrycia na leki. W związku z tym kara za brak planu na leki nie będzie naliczana. Wszystko zależy od Pani miejsca zamieszkania, czy będą one osiągalne w Pani powiecie.

Pani Stefania:

Mieszkałam przez wiele lat w USA, tuż po przejściu na emeryturę pojechałam do Polski z zamiarem pozostania tam na stałe. Teraz jednak zdecydowałam, że przeprowadzę się z powrotem do USA. Jak się ma sprawa z uzupełnieniami do Medicare? Kiedy może załatwić formalności i jak to wygląda krok po kroku?

Robert Sobczak:

Pani Stefanio wszystko zależy od tego, co zrobiła Pani z Medicare przed wyjazdem do Polski. Jeśli część A i B są nadal aktywne to może Pani wykupić dodatki do Medicare już od 1 dnia następnego miesiąca. Jeśli niestety zamknęła Pani jedną lub obie części Medicare to należy zgłosić się do biura Social Security Administration, by je przywrócić. Mogą tu obowiązywać specyficzne terminy i może mieć Pani również naliczone kary za czas nieposiadania Medicare. Niestety Medicare jest jedyną opcją ubezpieczenia w wieku powyżej 65 roku życia.

Robert Sobczak-Słomczewski

Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Georgia, Indiana, Louisiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, New York, New Jersey, North and South Carolina, Texas, Virginia, Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare.
Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość.
Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

REKLAMA

2093153175 views

REKLAMA

2093153459 views

REKLAMA

2094949909 views

REKLAMA

2093153710 views

REKLAMA

2093153849 views

REKLAMA

2093153991 views