REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna medicare po polsku Jak przygotować się do wizyty z agentem odnośnie Medicare?

Jak przygotować się do wizyty z agentem odnośnie Medicare?

-

 

REKLAMA

Coroczny okres zapisowy (AEP) już dosłownie za parę dni. Data 15 października pozwoli Państwu na wybór i zapisanie się na plan uzupełniający do Medicare, który wystartuje z datą 1 stycznia 2020.

Okres zapisowy pozwala każdemu posiadaczowi Medicare na dopasowanie pokrycia do nowych, obecnych potrzeb na najbliższy rok kalendarzowy. W poniższym artykule chcę zająć się tematem  – Jak przygotować się do wizyty z agentem właśnie w tym okresie i jak wybrać odpowiedniego agenta?

Zdaję sobie sprawę, że osoby powyżej 65 roku życia oraz młodsi posiadacze Medicare w ostatnich tygodniach zalewani są informacjami dotyczącymi nowej oferty firm ubezpieczeniowych na 2020 rok. Państwa skrzynki pocztowe i e-mailowe pękają w szwach. Wszystkie rozwiązania i oferty wyglądają interesujące i skonstruowane są w sposób mający na celu zwrócenia Państwa uwagi na załączoną ofertę. Wiemy dobrze, że reklama jest dźwignią handlu, ale w formie małej reklamówki fizycznie nie są w oni stanie przedstawić całej oferty. Prezentują tylko jej zarys, zwracają uwagę na niektóre szczegóły wyróżniające dany plan.

 

Co wybrać?  Jak sprawdzić, czy plan posiadany przez nas nadal będzie dobrze funkcjonował w przyszłym roku?  Czy mamy inne rozwiązania, inne opcje?

Czy są one lepsze, gorsze? Czy warto zmieniać?

 

Z tymi pytaniami zmagamy się co roku. Rozwiązaniem może być spotkanie z agentem ubezpieczeniowych specjalizującym się w ubezpieczeniach na zdrowie i Medicare.

Jak wybrać odpowiedniego agenta? Jak upewnić się, że podejdzie do sprawy obiektywnie, a nie przez pryzmat własnych benefitów?

Poniżej podamy parę porad jak wybrać odpowiednią osobę do spotkania i jak się do tego spotkania przygotować.

Po pierwsze agent ubezpieczeniowy agentowi ubezpieczeniowemu nie równy. Jak w każdej branży istnieją specjaliści w każdej dziedzinie. Branża ubezpieczeniowa jest rozległa. Na co dzień słyszycie Państwo o ubezpieczeniach na samochody, domy , motocykle, workers compensation itp. Ubezpieczenia na zdrowie są jedną z najbardziej dynamicznie zmieniających się dziedzin w branży. Trzeba być na co dzień w kontakcie z firmami ubezpieczeniowymi, śledzić najnowsze regulacje prawne zarówno po stronie federalnej, jak i po stronie stanowej. Przepisy dotyczące produktów, ich dostępności, pokrycia i zasięgu zmieniają się średnio parę razy do roku. Agenci zajmujący się wszystkimi dziedzinami ubezpieczeń, fizycznie nie są w stanie nadążyć za powyższymi zmianami. Tym bardziej jeśli dotyczą one paru firm, a nie tylko jednej. Szukajmy więc agenta specjalizującego się na co dzień w ubezpieczeniach na zdrowie, a nie oferującego pełną gamę ubezpieczeń na wszystko.

Po drugie Medicare jest specyficzna grupą ubezpieczeń na zdrowie wymagającą specjalnych corocznych treningów, licencji i certyfikatów. Nie każdy agent ubezpieczeniowy, specjalizujący się w ubezpieczeniach na zdrowie je posiada. Jest to kwestia zaangażowania, czasu i specjalizacji w danej dziedzinie. Najważniejszą licencją upoważniającą nas do oferowania całej gamy ubezpieczeń dedykowanych posiadaczom Medicare jest AHIP. Aby agent mógł legalnie oferować plany zniżkowe na leki na receptę (PDP – Part D Medicare) oraz plany typu Medicare Advanatge (MA – Part C) nie tylko musi posiadać i odnawiać co roku powyższą licencję, ale również musi odpowiedzialny jest za specjalistyczny trening dotyczący powyższych produktów, z każdą firmą ubezpieczeniową, z którą ma kontrakt ich dotyczący.

Jak widzicie Państwo sami nie jest to takie proste.

Po trzecie warto rozmawiać z agentem posiadający obiektywne podejście do obecnej oferty rynkowej, czyli mówiąc krótko oferujący produkty co najmniej paru firm na danym terenie. Agenci oferujący produkty tylko jednej firmy nie mogą być obiektywni i nie mogą w pełni dostosować odpowiedniego produktu do Państwa potrzeb. Nie ma na tym rynku firmy najlepszej dla wszystkich. Każda z firm i jej ofert przeznaczona jest do specyficznej grupy odbiorców nie jest w stanie zadowolić każdego.

Po czwarte agenci płaceni są bezpośrednio z firmy ubezpieczeniowej lub brokera/agencji zrzeszającej grupę agentów. Każda z firm oferujących produkty Part D i Part C Medicare płaci dokładnie taką samą, ustaloną każdego roku przez urząd federalny stawkę za ten produkt. Agent więc nie powinien stronniczo kierować klienta tylko w stronę jednej firmy, ale by móc to zrobić i rzetelnie dostosować plan do potrzeb klienta musi mieć kontrakt z co najmniej 2-3 firmami ubezpieczeniowymi. Inaczej obiektywność nie istnieje.

Umawiając się z agentem możecie Państwo zawsze zapytać o posiadane licencje i jakie firmy ubezpieczeniowe reprezentuje. To pozwoli Państwu spędzić czas z osobą kompetentną, mającą możliwość dobrania dodatków do waszych potrzeb.

Idąc na spotkanie z agentem pamiętajcie Państwo o zabraniu listy leków, które zażywacie codziennie, aby dobrać odpowiednią i najtańszą ofertę z planów zniżkowych na leki na receptę. Weźcie też obowiązkowo nową kartę Medicare. Stara niestety nie będzie już umożliwiała dokonanie zapisów na rok 2020. Oczywiście dokument potwierdzający waszą tożsamość i forma płatności będą również niezbędne.

[spacer color=”8BC234″ icon=”Select a Icon” style=”1″]
Robert Sobczak-Słomczewski, MBA
Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, South Carolina, Texas, Virginia i Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare.
Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość.
Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks