REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Listy do Redakcji Sierpień Miesiącem Pamięci Narodowej

Sierpień Miesiącem Pamięci Narodowej

-

Miesiąc sierpień jest miesiącem pamięci narodowej wszystkich Polaków, zarówno w Polsce, jak i tych, którzy są poza granicami polskiej Ojczyzny. W miesiącu sierpniu obchodziliśmy Święto Żołnierza Polskiego. Dnia 15. 08. 1920 roku Armia Polska dokonała wielkiego cudu odpierając od bram Warszawy i Wisły ogromną nawałę hord bolszewickiej Czerwonej Armii, która na rozkaz Lenina miała zagrabić naszą Polskę i dojść do Rzeszy niemieckiej i do Francji. Plany czerwonego cara nie spełniły się. Moc i opatrzność Boga wzmocniniły siły małej Polskiej Armii, która zadała druzgocący cios nawale bolszewickiej, zmuszając hołotę do odwrotu i ucieczki od Warszawy.

 

REKLAMA

W sierpniu obchodzimy rocznicę powstania Ruchu Solidarnościowego w Polsce, który stawiał czoło rządowi PRL, by polepszyć byt dla polskiego rolnika i robotnika. “Solidarność” wciąż żyje i zwycięży całe zło, jakie gnębi Naród Polski, będący pod ścisłą kontrolą PO i PSL, od czasu objęcia władzy rządzenia Polską. W miesiącu sierpniu przypada 73. rocznica podpisania układu między dwoma zbrodniarzami drugiej wojny światowej – Hitlerem i Stalinem, na podstawie tego paktu dokonali IV rozbioru. Pakt ten został podpisany dnia 23 sierpnia 1939 roku, przez Mołotowa i Ribbentropa. Stalin i Hitler – jako najwięksi zbrodniarze II wojny światowej, postanowili Polskę Niepodległą rozebrać, zniszczyć, wymazać z mapy Europy, a Naród wymordować w hitlerowskich obozach zagłady, stalinowskich łagrach i więzieniach oraz na zesłaniach syberyjskich nieludzkiej ziemi “imperium zła”. Generał Sikorski będąc we Francji w 1940 roku w miesiącu sierpniu powiedział: “Nie ma takiej siły – która mogłaby Polskę i naród zniszczyć i wymazać z mapy Europy i świata”.

 

Te rocznice są w miesiącu sierpniu, muszą być przypominane każdego roku, tym co żyją w kraju i tym co żyją i pamiętają te okrutne czasy. Należy pokazywać polskiej młodzieży w kraju i mieszkającym w USA i Kanadzie, gdzie są największe skupiska Polonii. Krew przelana przez Polaków, którzy walczyli i walczą o sprawiedliwą Polskę – demokratyczną, nie może być zapomniana. Bohaterzy polscy oddali swe życie, a żyjący pragną ażeby nasza Ojczyzna – Polska “była Polską wolną, demokratyczną i niepodległą” i aby miała swój sprawiedliwy Parlament i rząd, dbający o lepszy byt i życie narodu, a nie tylko o luksusowe życie parlamentarzystów i rządu oraz ich kolaborantów i doradców. Rzeczpospolita Polska jest własnością całego narodu, a nie tylko rządzących krajem. Polacy potrzebują spokoju, wolności wyznawania wiary, a dla młodzieży pracy w RP, aby nie wyjeżdżali za granicę za poszukiwaniem pracy, którzy mają wykształcenie i zawód.

 

Jan Marian Winczo

– Weteran II wojny światowej, żołnierz AK i WP, członek ZNP


Anonimowych listów nie umieszczamy. redakcja zastrzega sobie prawo do skracania listów. Listy przeznaczone do umieszczenia należy pisać na maszynie z podwójnym odstępem i na jednej stronie kartki. Umieszczone poniżej opinie nie zawsze są zgodne ze stanowiskiem redakcji.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks