REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaZmarł wokalista i muzyk Gienek Loska

Zmarł wokalista i muzyk Gienek Loska

-

Zwycięzca finału pierwszej polskiej edycji programu “X Factor”, wokalista, gitarzysta, kompozytor i tekściarz białoruskiego pochodzenia Gienek Loska zmarł 9 września w Biełooziersku na Białorusi. Miał 45 lat.

“Wczoraj, 9 września 2020 r. w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach, tuż przed powrotem do Polski, doznał rozległego wylewu” – poinformowała na Facebooku Polska Fundacja Muzyczna (PFM). “W dniu dzisiejszym Artysta zostanie pochowany na Białorusi, w Biełooziersku – jego rodzinnym mieście” – dodano.

REKLAMA

W maju 2018 r., podczas odwiedzin matki w Biełooziersku muzyk doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Na Białorusi wokalista przeszedł operację, po której długo przebywał w śpiączce. Stan jego zdrowia był na tyle poważny, że uniemożliwiał przetransportowanie go z powrotem do Polski.

“Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów, gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało” – czytamy w oświadczeniu PFM.

Jak wyjaśniono, “w wyniku akcji zbiórki i dzięki wpłatom na specjalne konto PFM przez cały ten czas mogła finansować dla Gienka lekarstwa, odżywki, środki pielęgnacyjne, jedzenie medyczne, zabiegi, sprzęt, wyjazdy wolontariuszki, za co w imieniu rodziny bardzo dziękujemy”. “Ostatnimi kosztami będą te związane z pogrzebem – po tym konto zostanie zamknięte i środki, jakie na nim pozostaną, przekażemy na Fundusz Pomocowy PFM służący innym Artystom znajdującym się w potrzebie” – napisała PFM.

Gienek Loska urodził się 8 stycznia 1975 r. w Białooziersku. Był polskim wokalistą, gitarzystą, kompozytorem i tekściarzem białoruskiego pochodzenia. Mieszkał na stałe w Warszawie. W 2011 r. wygrał finał pierwszej polskiej edycji programu “X Factor”, w którym jego muzycznym mentorem był Czesław Mozil.

PFM przypomniała, że przez wiele lat Gienek “był wokalistą legendarnej w kręgach blues-rockowych formacji Seven B, mającej na swoim koncie trzy płyty (+Rocktales+, +Make up Your Mind+ i +Acoustic+”), oraz trasy koncertowe po całej Europie”.

Był też liderem zespołu Gienek Loska Band, z którym wydał dwie płyty – “Hazardzistę” (2011) i “Dom” (2013).

Miał też na koncie projekty muzyczne zrealizowane z wieloma wybitnymi twórcami, m.in.: Alkiem Mrożkiem, Braćmi, Anią Rusowicz i wieloma wspaniałymi artystami. Obok własnych wykonywał utwory Czesława Niemena, Lynard Skynard, Queen i innych kultowych artystów.(PAP)

REKLAMA

2123182994 views

REKLAMA

REKLAMA

2123183011 views

REKLAMA

REKLAMA

2124979331 views

REKLAMA

2123183021 views

REKLAMA

2123183027 views

REKLAMA

2123183031 views