REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kultura Zmarł producent filmowy, były szef Paramountu Frank Yablans

Zmarł producent filmowy, były szef Paramountu Frank Yablans

-

Amerykański producent filmowy, szef wytwórni filmowej Paramount Pictures w latach 70., Frank Yablans zmarł w czwartek z przyczyn naturalnych w swoim domu w Los Angeles – poinformował jego syn Eddy. Miał 79 lat.

Yablans był szefem Paramountu w jego złotych czasach, od 1971 do 1975 roku, kiedy to powstawały tam takie filmy jak “Ojciec Chrzestny”, “Ojciec Chrzestny II”, “Serpico”, “Papierowy Księżyc”, “Chinatown”, czy “Morderstwo w Orient Expressie”.

REKLAMA

Następnie związał się z MGM/United Artists; był współscenarzystą biograficznego dramatu pt. “Najdroższa mamusia” (“Mommie Dearest”) z 1981 r. o gwieździe kina Joan Crawford i jej trudnych relacjach z dziećmi. W rolę Crawford wcieliła się Faye Dunaway. Yablans był również producentem tego filmu.

Pozostawił troje dzieci, czworo wnucząt i wieloletnią towarzyszkę życia Nadię Pandolfo. (PAP)

fot.Facebook

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks