REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kultura “Zimna wojna” polskim kandydatem do Oscara (TRAILER)

“Zimna wojna” polskim kandydatem do Oscara (TRAILER)

-

“Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny – ogłosiła Komisja Oscarowa. 13-osobowe gremium pod przewodnictwem Jana A. P. Kaczmarka jednogłośnie wyłoniła kandydata do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej spośród 33 pozycji.
“Zimna wojna” zdobyła m.in. Złote Lwy na zakończonym w sobotę 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni; z kolei Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Film zdobył w Gdyni również nagrody za najlepszy montaż i dźwięk.
Film opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Historia Zuli Lichoń (w tej roli Joanna Kulig) oraz Wiktora Warskiego (granego przez Tomasza Kota) rozgrywa się latach 50. i 60. XX wieku w Polsce i budzącej się do życia Europie, m.in. Berlinie i Paryżu. W filmie grają też m.in. Agata Kulesza i Borys Szyc. (PAP)

Na zdjęciu: Paweł Pawlikowski

fot.CLEMENS BILAN/POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/UJzdbU_pT58″]

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks