REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kultura W Los Angeles światowa premiera filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" (ZOBACZ TRAILER)

W Los Angeles światowa premiera filmu “Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” (ZOBACZ TRAILER)

-

W teatrze Shrine Auditorium w Los Angeles odbyła się w sobotę wieczorem czasu lokalnego uroczysta premiera filmu “Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, ósmej i najdłuższej, bo trwającej nieco ponad 2,5 godz., części sagi “Gwiezdne wojny”.

Olbrzymia sala widowiskowa Shrine Auditorium to miejsce, gdzie odbywają się najważniejsze wydarzenia kulturalne w Mieście Aniołów; ma 6300 miejsc siedzących.

Światowa premiera filmu rozpoczęła się od parady bohaterów filmu, w tym Szturmowców, czyli żołnierzy Imperium ubranych w charakterystyczne białe pancerze, a także kilku najpopularniejszych Droidów R2-D2, C-3PO i BB-8. Pochód na czerwonym dywanie, przy którym ustawiono olbrzymi model pojazdu szturmowego, odbywał się przy wtórze słynnej ścieżki dźwiękowej i okrzyków fanów zgromadzonych na pokazie – podaje agencja Associated Press.

Przed premierą, na zewnątrz budynku Shrine Auditorium, pod specjalnym namiotem robiono gwiazdom zdjęcia i przeprowadzano wywiady. “To są +Gwiezdne wojny+, a dzisiejsza energia jest niesamowita” – powiedział Andy Serkis, który wciela się w czarny charakter – przywódcę Najwyższego Porządku Snoke’a.

  • Star Wars: The Last Jedi world premiere red carpet in Los Angeles, USA - 09 Dec 2017
  • Star Wars: The Last Jedi world premiere red carpet in Los Angeles, USA - 09 Dec 2017
  • Star Wars: The Last Jedi world premiere red carpet in Los Angeles, USA - 09 Dec 2017
  • Fun & Serious Games Festival, Bilbao, Spain - 10 Dec 2017

Grający C-3PO Anthony Daniels powiedział reporterowi, który chciał dowiedzieć się kilku szczegółów na temat filmu, że najlepiej będzie, jak przekona się o tym osobiście podczas premierowego pokazu.

“Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, który w kinach na całym świecie pojawi się w przyszłym tygodniu, jest jedną z największych premier w tym roku.

40 lat po premierze części IV “Nowa nadzieja” z oryginalnej trylogii “Gwiezdnych wojen”, marka tej sagi nigdy nie była lepsza, a eksperci przewidują, że w ciągu pierwszego tygodnia dystrybucji w Stanach Zjednoczonych film przyniesie 220 milionów dolarów.

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/Q0CbN8sfihY”]

Mimo dziesięcioletniej przerwy między emisją części III “Zemsta Sithów” z trylogii prequeli (2005 r.) a części VII “Przebudzenie Mocy” z trylogii sequeli (2015 r.), apetyt publiczności na kolejne odcinki słynnej sagi pozostał duży. I stale jest podtrzymywany – jak zauważa agencja AFP – przez wersje telewizyjne, wersję Lego, film animowany “Wojny klonów” czy reedycje 3D etc. Strategia dobrze ugruntowana przez Lucasfilm Ltd. i jego twórcę, George’a Lucas’a, jeszcze bardziej przyspieszyła po przejęciu tej firmy produkcyjnej przez Disneya w 2012 roku – zauważa AFP. (PAP)

fot.Franck Robichon/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powrót Boeinga 737 MAX

Pamiętny dzień z prezydentem

Chichot norek

Nowojorski kult

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks