REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaAmerykanie wybrali ulubionych filmowych kochanków

Amerykanie wybrali ulubionych filmowych kochanków

-

Od kiedy w 1985 roku bracia Lumière nakręcili „Polewacza polanego”, pierwszy w historii film fabularny, światowa kinematografia zdążyła diametralnie zmienić swoje oblicze. Istnieją jednak w kinie takie motywy, które mimo ciągłej eksploatacji, jakiej bezlitośnie poddawane są przez twórców, od ponad 100 lat królują na ekranach. Przez ostatnie 100 lat w samym Hollywood wyprodukowano ponad pół miliona filmów. W żadnym z nich, nie zabrakło wątku miłości.

Stacja ABC we współpracy z magazynem People postanowiła przeprowadzić ranking i dowiedzieć się, jaką parę filmowych kochanków Amerykanie lubią najbardziej. Pod uwagę wzięto wszystkie istniejące produkcje filmowe, a w głosowaniu uczestniczyło ponad 500 tys. widzów.

REKLAMA

Finałowa piątka filmowych par to przekrój kilku epok. Najstarsi finaliści to bohaterowie z 1942 roku, natomiast najbliżsi naszym czasom, to zwycięzcy pojedynku – Rose i Jack, postaci z tragicznie zatopionego „Titanica”. Przyjrzyjmy się bliżej piątce finalistów:

fot. Najsłynniejszy kadr z filmu “Titanic”

1.

Leonardo Di Caprio i Kate Winslet w filmie „Titanic”.

Aż 23 proc. głosujących uważa, że to właśnie para o tragicznym losie zasługuje na miano najlepszych kochanków filmowych w historii. Jack to biedny artysta, który bilet na rejs najsłynniejszym statkiem tamtych czasów wygrał w pokera. Rose udaje się w podróż „Titanicem” wraz z majętnym narzeczonym. W trakcie trwania rejsu między młodymi z zupełnie różnych klas rodzi się namiętne uczucie. Jedna z najsłynniejszych scen z tego filmu to moment, kiedy Jack obejmuje Rose stojącą  z rozpostartymi rękami na dziobie statku.

2. Clark Gable i Vivien Leigh w „Przeminęło z wiatrem”

Aktorzy wcielili się w role słynnych kochanków Scarlett O’Hary i Rhetta Butlera. W czasach, kiedy film wszedł do kin, gorące sceny pocałunków na ekranie wywołały niejeden skandal. Jedna z najsłynniejszych scen tego obrazu to właśnie zbliżenie kochanków – chodzi o legendarny pocałunek Scarlett i Rhetta na tle szkarłatnego nieba.

3. Richard Gere i Julia Roberts w „Pretty Woman”

To jedna z nowszych produkcji na liście filmowych kochanków. Historia niebanalnej prostytuki Vivian i biznesmana Edwarda podbiła serca widzów na całym świecie. Nie tylko odwoływała się ona do odwiecznego mitu „od pucybuta do milionera”, ale także przedstawiła szerszej publiczności postać Julii Roberts, która właśnie dzięki tej roli już od wielu lat pozostaje jedną z najpopularniejszch aktorek Hollywood.

4. Humphrey Bogart i Ingrid Bergman w „Casablance”

To właśnie za sprawą tej pary ludzie od lat kojarzą marokańskie miasto z historią wielkiej miłości. Mimo, że Casablanca to dość przemysłowe i tłoczne miejsce, widzowie z całego świata znają je jako tło melodramatycznych wydarzeń między dwójką dawnych kochanków – Rickiem i Ilsą. To w Casablance padły jedne z najsłynniejszych słów w historii kinematografii:Kiss me. Kiss me as if it were the last time.”

5. Spencer Tracy i Katharine Hepburn w „Kobiecie Roku”, „Bez miłości”, „Żebro Adama”

Spencer i Katharine wystąpili jako filmowa para kochanków łącznie aż 9 razy. Po raz pierwszy spotkali się na planie filmu „Kobieta roku”, w 1942. Ekranowy romans szybko stał się rzeczywistością. Aktorzy nigdy  jednak nie zalegalizowali oficjalnie swojego związku.

AS

REKLAMA

2123238114 views

REKLAMA

REKLAMA

2123238131 views

REKLAMA

2125034451 views

REKLAMA

2123238141 views

REKLAMA

2123238147 views

REKLAMA

2123238151 views