REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKultura„This War of Mine” nagrodzona na festiwalu SXSW

„This War of Mine” nagrodzona na festiwalu SXSW

-

Polska gra niezależna „This War of Mine” firmy 11 Bit Studios została nagrodzona na teksańskim festiwalu South by Southwest Interactive. Produkcja zdobyła złoto w kategorii „Innowacja kulturalna”. W finałach wzięło udział również „Zaginięcie Ethana Cartera” The Astronauts.

Do licznych dotychczasowych wyróżnień uzyskanych przez „This War of Mine” doszło zwycięstwo w plebiscycie SXSW Gaming organizowanym w połączeniu z dorocznymi festiwalami South by Southwest. Ogłoszenie zwycięzców we wszystkich 21 kategoriach nastąpiło podczas uroczystego wręczenia nagród. Najlepsze gry uhonorowano w Austin w stanie Teksas już po raz drugi.

REKLAMA

Antywojenna niezależna gra komputerowa „This War of Mine” polskiej produkcji otrzymała nagrodę w kategorii Matthew Crump Cultural Innovation Award przyznawaną za innowacyjność i przełamywanie norm komputerowych towarzyszących grom. Za najlepszą grę minionego roku uczestnicy plebiscytu uznali „Dragon Age: Inquisition”, ale najwięcej, bo aż trzy wyróżnienia zdobyła gra „Middle-earth: Shadow of Mordor”.

Oprócz „TWoM” do nagród SXSW Gaming nominowano również drugą polską produkcję. „Zaginięcie Ethana Cartera” od The Astronauts przeszło do finału w kategorii Excellence in Visual Achievement, jednak uczestnicy plebiscytu przyznali zwycięstwo grze „Far Cry 4” wyprodukowanej przez Ubisoft Montreal.

Zarówno „This War of Mine”, jak i „Zaginięcie Ethana Cartera” to także finaliści innego wysoce prestiżowego wydarzenia: XVII edycji Independent Games Festival, której wyniki ogłoszono 4 marca. W branżowym konkursie produkcja 11 Bit Studios otrzymała Nagrodę Publiczności IGF 2015.

Za produkcję „This War of Mine” odpowiada zespół 11 Bit Studios, polskiej spółki kierowanej przez Grzegorza Miechowskiego. „TWoM” jest wskazywane jako jedna z najważniejszych polskich premier minionego roku. Dla studia okazała się przełomem, dzięki któremu wartość akcji firmy wzrosła z ok. 9 do ponad 70 złotych. Ostatni szczyt w notowaniach spółka osiągnęła 13 lutego, kiedy kurs akcji przekroczył 82 złote.

The Astronauts to założona w 2012 roku mała polska wytwórnia gier niezależnych, dotychczas nieobecna na giełdzie. „Zaginięcie Ethana Cartera” jest pierwszą grą studia, ale podobnie jak „TWoM” okazało się znacznym sukcesem krytycznym i komercyjnym. Kilka dni przed SXSW Interactive dzieło The Astronauts zostało nagrodzone przez BAFTA jako „Najbardziej innowacyjna gra roku”.

Festiwale South by Southwest w Austin w stanie Teksas odbywają się od 1987 roku. SXSW Interactive Festival, którego integralną częścią jest plebiscyt SXSW Gaming, organizowany jest od 1993. Tegoroczna edycja była drugą w historii, kiedy przyznano nagrody dla najlepszych gier i pierwszą z polskimi nominacjami. (PAP)

fot.Larry W. Smith/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2097851512 views

REKLAMA

REKLAMA

2097851746 views

REKLAMA

REKLAMA

2099648138 views

REKLAMA

2097851889 views

REKLAMA

2097851991 views

Szał autoportretów

Epidemia tajności

Śmierć dyktatora

Porwana na statku

REKLAMA

2097852101 views