REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaSztuka urodzonej w Polsce dramatopisarki Martyny Majok trafi na Broadway

Sztuka urodzonej w Polsce dramatopisarki Martyny Majok trafi na Broadway

-

Sztuka „Cost of Living” („Koszt życia”) laureatki Nagrody Pulitzera Martyny Majok trafi w zbliżającym się sezonie na Broadway. Oficjalną premierę zaplanowano na 3 października w Samuel J. Friedman Theatre.

„To wnikliwe, intrygujące dzieło opowiada o siłach, które łączą ludzi, o komplikacjach związanych z opieką i byciem otoczonym opieką oraz o tym, jak wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem” – przedstawia „Cost of Living” portal poświęcony teatrowi, Broadway World.

REKLAMA

Premierę sztuki Majok, która urodziła się w Bytomiu i mówi po polsku, poprzedzą przedpremierowe pokazy od 13 września. Spektakl reżyserowała Jo Bonney, a wystąpią w nim m.in. Katy Sullivan i Gregg Mozgala.

Majok zdobyła prestiżową Nagrodę Pulitzera w kategorii dramat w 2018 roku. Premiera „Cost of Living” odbyła się podczas Williamstown Theatre Festival w 2016 roku. Rok później sztuka trafiła na off-Broadway. W Polsce sztukę pod tytułem „Koszt życia” wystawił m.in. Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w 2019 roku.

Komisja przyznająca Pulitzera opisała „Cost of Living” jako „szczere, oryginalne dzieło, które zaprasza widzów do zbadania zróżnicowanego postrzegania przywilejów i ludzkich więzi poprzez dwie pary niedopasowanych osób: byłego kierowcę ciężarówki i jego sparaliżowaną od niedawna byłą żonę, a także aroganckiego młodego człowieka z porażeniem mózgowym i jego nową opiekunkę”.

Oprócz sztuki Majok widzowie w zbliżającym się sezonie na Broadwayu zobaczą też cztery inne dzieła zdobywców Pulitzera. Są to: „Śmierć komiwojażera” Arthura Millera, „Topdog/Underdog” Suzan-Lori Parks, “Between Riverside and Crazy” Stephena Adly Guirgisa i „The Piano Lesson” Augusta Wilsona.

Magazyn teatralny “Playbill” podał, że we wrześniu w Los Angeles wystawiana będzie sztuka Majok „Sanctuary City”. Autorka pracuje też nad broadwayowską adaptacją musicalu „Wielki Gatsby” według powieści Francisa Scotta Fitzgeralda.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2103242700 views

REKLAMA

2103242933 views

REKLAMA

2105039325 views

REKLAMA

2103243076 views

REKLAMA

2103243176 views

REKLAMA

2103243286 views