REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaRozdano nagrody Festiwalu Filmowego Sundance

Rozdano nagrody Festiwalu Filmowego Sundance

-

Film “Me and Earl and the Dying Girl” w reżyserii Alfonso Gomeza-Rejona, który opowiada o nastoletnich filmowcach zaprzyjaźniających się z nieuleczalnie chorą na raka koleżanką z klasy, zdobył w sobotę główną nagrodę na Festiwalu Filmowym Sundance.

Film, w którym główne role grają Thomas Mann, R.J. Cyler i Olivia Cooke, zdobył również nagrodę publiczności.

REKLAMA

Reżyser Gomez-Rejon dedykował zdobyte nagrody filmowcom i aktorom ze swojego rodzinnego miasta Laredo, w stanie Teksas.

Jako najlepszy film w kategorii dramatu jury uznało film “The Witch” w reżyserii Roberta Eggersa.

W kategorii filmów dokumentalnych zwyciężył film “The Wolfpack” w reżyserii Crystal Mosselle. Film jest zapisem historii sześciu namiętnych nastoletnich kinomanów, którzy w rezultacie izolują się od społeczeństwa.

Doroczny Festiwal Filmowy Sundance odbywa się w styczniu w trzech miastach stanu Utah – Park City, Salt Lake City i Ogden. Jest jednym z największych w USA festiwali kina niezależnego, czyli powstającego poza wielkimi wytwórniami. (PAP)

Na zdjęciu: Alfonso Gomez-Rejon fot.Kristin Murphy/EPA

[ot-video type=”youtube” url=”http://youtu.be/eCGyXDU0HOM”]

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2119017562 views

REKLAMA

2119017660 views

REKLAMA

REKLAMA

2120814015 views

REKLAMA

2119017733 views

REKLAMA

2119017793 views

Zwierzęta warte miliony

Nigeryjski przekręt

Na tropie USS Grayback

Czarodziejskie pióro

REKLAMA

2119017844 views