REKLAMA

2121676029 views

REKLAMA

2121676028 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaPogrzeb Jean-Paula Belmondo w Paryżu przy owacji na stojąco jego wielbicieli

Pogrzeb Jean-Paula Belmondo w Paryżu przy owacji na stojąco jego wielbicieli

-

Pogrzeb Jean-Paula Belmondo odbył się w piątek w kościele Saint-Germain-des-Pres w Paryżu. W ceremonii wzięli udział m.in. przyjaciele zmarłego: aktor Alain Delon oraz reżyser Claude Lelouch. Zgromadzeni przed kościołem wielbiciele Belmondo pożegnali trumnę oraz kondukt głośnymi brawami i owacją.

fot. YOAN VALAT/EPA-EFE/Shutterstock
Emmanuel Macron przy trumnie z ciałem Jean-Paula’a Belmondo fot. YOAN VALAT/EPA-EFE/Shutterstock

Osobowości świata kina przybyły licznie na ostatnie pożegnanie idola, jakim dla nich był Belmondo.

REKLAMA

W ceremonii w kościele wzięli udział rodzina i przyjaciele zmarłego aktora, natomiast wokół kościoła zgromadziły się tłumy jego wielbicieli, którzy składali kwiaty i wieńce pod kościołem.

Przy dźwięku bijących dzwonów, gdy kondukt żałobny wraz z trumną i wielkim zdjęciem Belmondo wyszedł na dziedziniec kościoła, tłum klaskał i wiwatował na cześć zmarłego.

„On będzie tu na wieczność, pozostańmy radośni (…) Owacja zebranych podczas uroczystości jest najlepszym dowodem miłości, jaką go darzyliśmy” – stwierdził reżyser i przyjaciel zmarłego w poniedziałek w wieku 88 lat Belmondo, Claude Lelouch, który podczas mszy wygłosił laudację na jego cześć.

„Pożegnanie było bardzo proste i bardzo poruszające, pełne człowieczeństwa, jak Jean-Paul” – stwierdził natomiast aktor komediowy Dany Boon.

Podczas ceremonii mowy wygłosili również: Pierre Vernier, siostra aktora Muriel Belmondo, a także Victor, wnuk.

„Dużo się z nim śmiałem” – stwierdził po uroczystości przyjaciel zmarłego, aktor Antoine Dulery. „Jean-Paul nie chciałby, żebyśmy dzisiaj płakali. Miał taki apetyt na szczęście i odwagę, że nie chciałby, abyśmy byli zbyt smutni. Nawet jeśli oczywiste jest, że jesteśmy” – dodał.

Na pogrzeb przybył również wieloletni przyjaciel Belmondo, Alain Delon, który był nieobecny podczas hołdu narodowego zorganizowanego przez władze państwowe w czwartek na dziedzińcu Pałacu Inwalidów. Poruszającemu się o kulach aktorowi towarzyszył syn Anthony.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

REKLAMA

2119640856 views

REKLAMA

2119640937 views

REKLAMA

REKLAMA

2121437285 views

REKLAMA

2119640994 views

REKLAMA

2119641043 views

REKLAMA

2119641076 views