REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaPo raz 66. wręczono nagrody Emmy

Po raz 66. wręczono nagrody Emmy

-

Prestiżowe nagrody Emmy, nazywane “telewizyjnymi Oscarami”, wręczono po raz 66. w poniedziałek w Los Angeles. Nagrodę dla najlepszego serialu dramatycznego otrzymał drugi rok z rzędu serial “Breaking Bad”.

Mroczna opowieść o nauczycielu chemii, który zostaje baronem narkotykowym, trzykrotnie dostawała nominacje do Emmy, zanim zdobyła najbardziej prestiżową nagrodę w zeszłym i w bieżącym roku. W tegorocznej edycji statuetkę otrzymał również odtwórca głównej roli – Bryan Cranston w kategorii najlepszy aktor dramatyczny oraz dwoje odtwórców ról drugoplanowych – Aaron Paul i Anna Gunn.

REKLAMA

Natomiast za najlepszą aktorkę w serialu dramatycznym uznano Juliannę Margulies za rolę w serialu “Żona idealna”.

Najlepszym serialem komediowym okrzyknięta została w tym roku, już po raz piąty, “Współczesna rodzina”. Najlepszym aktorem komediowym został Jim Parsons za rolę w “Teorii wielkiego podrywu”, a najlepszą aktorką – Julia Louis-Dreyfus grająca w satyrze politycznej “Figurantka”. Parsons otrzymał Emmy już po raz czwarty, a Louis-Dreyfus po raz trzeci.

Za reżyserię serialu komediowego uhonorowany został Gail Mancuso (“Współczesna rodzina”). Serial ten triumfował jeszcze w jednej kategorii – grający w nim Ty Burrel został najlepszym aktorem drugoplanowym w serialu komediowym. Nagrodę za najlepszą kobiecą rolę w serialu komediowym otrzymała Allison Janney za rolę w “Mamuśce”.

Ogółem, jak zauważa agencja Reutera, starsze produkcje będące wysoko w rankingach triumfowały w tegorocznej edycji nad nowymi serialami.

Nagroda dla najlepszego miniserialu przypadła “Fargo”, nawiązującemu do filmu fabularnego z 1996 roku autorstwa braci Joela i Ethana Coenów. “Fargo” miał aż 18 nominacji do tegorocznych Emmy. Jego reżyser Adam Bernstein zwyciężył także w kategorii reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego.

W kategorii najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym nagrodę zdobył Benedict Cumberbatch, odtwórca roli Sherlocka Holmesa w brytyjskim serialu “Sherlock”. Łącznie temu serialowi przypadły w tym roku trzy statuetki. Zaś za najlepszą aktorkę w miniserialu uznano Jessicę Lange za rolę w horrorze “American Horror Story: Sabat”.

Z kolei w kategorii filmów telewizyjnych zwyciężył w tym roku “Odruch serca”.

W trakcie gali aktor Billy Crystal oddał hołd Robinowi Williamsowi, którego samobójstwo przed dwoma tygodniami wstrząsnęło światem filmu. To właśnie produkcje telewizyjne ujawniły talent komiczny tego aktora, który – jak mówił Crystal – był “najjaśniejszą gwiazdą w galaktyce komedii”. (PAP)

Zdjęcie główne: Obsada i twórcy serialu “Breaking Bad” fot.Paul Buck/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2116254230 views

REKLAMA

2116254445 views

REKLAMA

REKLAMA

2118050824 views

REKLAMA

2116254568 views

REKLAMA

2116254657 views

REKLAMA

2116254753 views