REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kultura Pierwszy koncert w przyszłym Ogrodzie Chopina w Parku Granta

Pierwszy koncert w przyszłym Ogrodzie Chopina w Parku Granta

-

Chicago Chopin Foundation i Grant Park Conservancy zapraszają Państwa wraz z rodzinami i przyjaciółmi w sobotę 13 września o godz. 11.30 na poznanie i ocenę enklawy Grant Parku, którą po wielu latach starań udało nam się uzyskać pod budowę przyszłego Ogrodu Chopina – Chopin Garden.

To wyjątkowe wydarzenie będzie miało miejsce przy 11th Street i Michigan Avenue, gdzie Polonia przekona się na własne oczy, że Ogród Chopina powstaje w tym unikalnym i prestiżowym miejscu, a od nas i naszego zaangażowania zależy, czy się rzeczywiście zmaterializuje.

REKLAMA

W programie mamy przeprowadzenie lekkich prac porządkowo-ogrodniczych, upiększających przyszły Ogród Chopina, jak sadzenie kwiatów w naszych barwach narodowych, sprzątanie terenu itp. Podstawowe narzędzia ogrodnicze zapewni Chicago Park District, zarządzający Parkiem Granta.

O podtrzymanie entuzjazmu uczestników postara się nasz sponsor z restauracji Sava’s Old Warsaw, który będzie serwował nieodpłatnie apetyczne przekąski, plastry soczystego melona i wodę.

Część artystyczną zapewni Sławek Maciejczyk, który grać będzie na organach. Od tego momentu zmienimy nastrój na bardziej piknikowy i relaksowy. Będzie okazja do zawarcia nowych znajomości z osobami, które wierzą, że o jakości naszego życia decydują nie tylko wartości materialne, lecz również takie jak kultura i sztuka, w tym nieśmiertelna muzyka Chopina. Rozległe tereny w Grant Parku zachęcają do spacerów i zwiedzania, a przy okazji do obejrzenia z bliska instalacji rzeźbiarskiej „Agora” Magdaleny Abakanowicz.

Nie przewidujemy problemów z parkowaniem samochodów. Blisko Ogrodu Chopina jest kilka parkingów, a najbliższy – przy Roosevelt i Michigan Ave. – liczy 6 dol. za cztery godziny.

Chicago Chopin Foundation i Grant Park Conservancy mają nadzieję na liczne przybycie osób, którym jest droga polska kultura i muzyka Chopina i które będą chciały wziąć udział w tworzeniu nowej tradycji koncertów pod odkrytym niebem w Ogrodzie Chopina.

W czasie naszej akcji uczestnicy zostaną poinformowani o zmaganiach w uzyskaniu pozwolenia na stworzenie Ogrodu Chopina w sercu historycznego Chicago oraz o naszych planach rozwoju projektu i zgromadzenia na ten cel funduszy. Będzie też możliwość włączenia się w działanie i wstąpienie do naszej grupy entuzjastów, aby zrealizować ten szlachetny projekt.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu i o projekcie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.ChopinMonumentInChicago.com oraz na Facebooku OgrodChopina-ChopinGarden i Grant Park Conservancy, a także pod numerem telefonu 708-374-9565.

Wojciech (Voytek) Putz
Chicago Chopin Foundation, President

Chicago Chopin Foundation jest organizacją niedochodową o prawnym statusie 501(c)(3), opartą na wolontariacie i kontrolowaną przez IRS.

fot.Doug/Flickr/Maksim/Wikipedia

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks