REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaOstatni utwór literacki Grassa ukaże się w Niemczech latem

Ostatni utwór literacki Grassa ukaże się w Niemczech latem

-

Księga kondolencyjna w Gdańsku fot.Adam Warzawa/EPA
Księga kondolencyjna w Gdańsku fot.Adam Warzawa/EPA

Ostatni utwór literacki Guentera Grassa, nad którym zmarły w poniedziałek pisarz pracował niemal do ostatniej chwili, trafi do niemieckich księgarni w lecie – poinformował jego wydawca Gerhard Steidl w poniedziałek w Getyndze.

REKLAMA

“W zeszłym tygodniu uporaliśmy się z książką, która jest gotowa do druku. Mieliśmy teraz zająć się cyzelowaniem (tekstu)” – powiedział Steidl. Wydawca wyjaśnił, że utwór zatytułowany “Vonne Endlichkait” jest literackim eksperymentem łączącym po raz pierwszy prozę i poezję.

Grass miał zaprezentować swój utwór 12 czerwca podczas uroczystości otwarcia archiwum w Getyndze. W związku ze śmiercią pisarza zadanie będzie musiał przejąć ktoś inny – powiedział Steidl. W archiwum w Getyndze mają być przechowywane prace literackie i graficzne artysty, w tym kilkaset rysunków.

Steidl powiedział agencji dpa, że Grass nie ograniczał się do dostarczania manuskryptów, lecz czuł się też odpowiedzialny za szatę graficzną swoich książek. Był też wierny tradycji, że po każdym skończonym dniu pracy należy “wypić jednego” – wspomniał wydawca.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2122574758 views

REKLAMA

REKLAMA

2122574775 views

REKLAMA

REKLAMA

2124371095 views

REKLAMA

2122574785 views

REKLAMA

2122574791 views

REKLAMA

2122574795 views