REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaOd piątku w Poznaniu trwa 15. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator

Od piątku w Poznaniu trwa 15. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator

-

Od piątku w Poznaniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator. Wydarzenie, które ma w tym roku swoją 15. edycję, jest wśród festiwali kwalifikujących filmy do Oscara.

Hasło tegorocznej edycji to: „Turning points/Punkty zwrotne”. 15. MFFA Animator odbywa się w Poznaniu w dniach 8-15 lipca, oraz online w dniach 15-21 lipca.

REKLAMA

„Przed nami tydzień pełen wrażeń a w nim: 300 pokazów, cztery konkursy, trzy pełnometrażowe premiery, wydarzenia specjalne, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz spotkania z twórcami, producentami i pasjonatami animacji” – poinformowała w piątek w imieniu organizatorów Ewa Łapińska.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator w Poznaniu to największy festiwal filmu animowanego w Polsce i jeden z największych festiwali animacji w tej części Europy. Animator jest festiwalem kwalifikującym do Oscara. Podczas niego rozstrzygane są międzynarodowe konkursy filmów krótkometrażowych, pełnometrażowych, animowanych seriali oraz konkurs polskich filmów animowanych. W tym roku na konkursy wpłynęło ponad 2,6 tys. zgłoszeń z ponad 100 krajów świata.

Główne hasło tegorocznej edycji festiwalu to „Turning points/Punkty zwrotne”. Jak podali organizatorzy, odnosi się ono do „nieuniknionych stanów transformacji, których odzwierciedlenie znajdziemy w tempie i kierunku rozwoju ludzkości”.

„W każdej historii, w każdym życiorysie można wyodrębnić kluczowe momenty czy znaczące chwile, które gruntownie je zmieniają i na nowo definiują. Indywidualne biografie, ale i historie przemian społeczno-kulturowych determinowane są przez te momenty przełomowych transformacji i przewartościowań. Na tegorocznym festiwalu z uwagą przyjrzymy się animowanym refleksjom na temat tych przełomowych, granicznych, zmieniających wszystko momentów naszej egzystencji” – powiedział programer festiwalu Filip Kozłowski.

Podczas każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata. Animator to także koncerty, seriale, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką.

Program wirtualnej części festiwalu udostępniony zostanie 13 lipca, a seanse będzie można obejrzeć za pomocą platformy MyAnimator na animator-festival.com od 15 do 21 lipca.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2008 roku, stanowiła kulminację obchodów 60-lecia polskiej animacji. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

REKLAMA

2105270379 views

REKLAMA

2105270612 views

REKLAMA

2107067004 views

REKLAMA

2105270755 views

REKLAMA

2105270855 views

REKLAMA

2105270963 views