REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaNajlepsze nowe filmy amerykańskie - na festiwalu we Wrocławiu

Najlepsze nowe filmy amerykańskie – na festiwalu we Wrocławiu

-

„Whiplash” Damiena Chazelle’a, „Foxcatcher” Bennetta Millera oraz „Manglehorn” z Alem Pacino – m.in. te tytuły są w programie 5. edycji American Film Festival, przeglądu najlepszych nowych osiągnięć kina z USA. Impreza potrwa we Wrocławiu od 21 do 26 października.

„Whiplash” zaprezentowany zostanie na jej otwarcie. To doskonale zagrana historia o młodym perkusiście, pragnącym za wszelką cenę zrobić karierę, który trafia pod skrzydła brutalnego nauczyciela – uhonorowana Nagrodą Publiczności i Nagrodą Jury na tegorocznym festiwalu Sundance.

REKLAMA

„Foxcatcher” Millera („Capote”, „Moneyball”), nagrodzony za najlepszą reżyserię na tegorocznym festiwalu w Cannes, będzie pokazany na zakończenie festiwalu. Tu bohaterami są dwaj mistrzowie olimpijscy w zapasach, Mark Schultz i jego brat Dave, trenowani w specjalnym ośrodku przez ekscentrycznego milionera, schizofrenicznego Johna du Ponta.

„Filmy otwarcia i zamknięcia mają element wspólny: w obu młody, ulegający wpływom bohater wpada w sidła silniejszej, charyzmatycznej postaci, która sprowadza go na manowce. To indywidualista, który z jednej strony wie, że musi za wszelką cenę zachować swoją tożsamość, z drugiej – poddaje się wpływowi silnej osobowości” – powiedziała PAP po wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie dyrektorka artystyczna American Film Festival Urszula Śniegowska.

„Inny wspólny element tych filmów to fenomenalne aktorstwo. Rolę ambitnego perkusisty zagrał Miles Teller, +nowy James Dean+ amerykańskiego kina. W +Foxcatcherze+ wcielający się w zapaśników Channing Tatum i Mark Ruffalo zmagają się z granym przez Steve’a Carella czarnym charakterem” – opowiadała Śniegowska.

Seanse w ramach 5. edycji American Film Festival odbywać się będą we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Łącznie pokazanych zostanie 70 produkcji, w tym ponad 50 – po raz pierwszy w Polsce.

Oprócz „Whiplash” i „Foxcatcher”, wśród najciekawszych filmów w programie znajdą się – jak wymieniała Śniegowska – m.in.: pokazywany w Wenecji dramat Davida Gordona Greena „Manglehorn” z Alem Pacino (w roli zmęczonego życiem ślusarza, który wciąż wspomina utraconą miłość sprzed lat) i Holly Hunter w obsadzie; „Biały ptak w zamieci” Gregga Araki’ego, filmowa wizja rozpadu rodziny w konwencji mrocznej baśni i kryminału, z Evą Green w jednej z ról; „Zniknięcie Eleanor Rigby” w reż. Neda Bensona, niekonwencjonalna analiza kryzysu małżeńskiego – z Jessiką Chastain, Jamesem McAvoyem i Isabelle Huppert; oraz „Mapy gwiazd” w reż. Davida Cronenberga, portret dysfunkcyjnej rodziny, w równie gwiazdorskiej obsadzie (m.in. nagrodzona w Cannes Julianne Moore w roli głównej oraz Mia Wasikowska, John Cusack, Robert Pattinson).

Jednym z elementów festiwalu będzie retrospektywa twórczości Orsona Wellesa, reżysera, aktora, scenarzysty i producenta – „wizjonera, niezrozumianego przez konserwatywne Hollywood geniusza, szaleńca, który zrewolucjonizował filmowe medium”.

Pełny program 5. edycji AFF dostępny będzie na stronie www.americanfilmfestival.pl (PAP)

fot.www.americanfilmfestival.pl

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2095964428 views

REKLAMA

REKLAMA

2095964661 views

REKLAMA

2097761057 views

REKLAMA

2095964810 views

REKLAMA

2095964911 views

REKLAMA

2095965022 views