REKLAMA

2130477549 views

REKLAMA

2130477548 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaMajowe święta z teatrem

Majowe święta z teatrem

-

TEATR NASZ z Chicago we współpracy z Zrzeszeniem Klubów Polskich i Komitetem Parady Dnia Konstytucji 3 maja chciałby serdecznie zaprosić wszystkich do teatru. Tegoroczna parada z powodu pandemii została odwołana, ale ten majowy weekend możemy świętować w teatrze.

Chcielibyśmy zaprezentować widzom dwa polskie przedstawienia autorstwa Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry.

REKLAMA

piątek 30 kwietnia o 20.00 i w sobotę 1 maja o 19.00 zagramy „Bal w operze” Juliana Tuwima w reżyserii Andrzeja Krukowskiego. Przedstawienie jest skierowane do widzów pełnoletnich. 

Spektakl ten na stałe wpisał się w repertuar Teatru Nasz. Widzowie opisują go jako piękny i wzruszający, ale też wstrząsający. „Polecam spektakl gorąco i jak będziecie szczęściarzami, żeby na niego trafić, to przeżyjecie coś naprawdę dobrego”. – Krzysztof Wawer.

Dzieło wywołało w swoim czasie kontrowersje w związku z postawieniem obok siebie treści religijnych czerpanych z Apokalipsy świętego Jana oraz licznych wulgaryzmów, scen wyuzdania czy moralnego zepsucia. Podczas gdy jedni widzą w katastrofizmie Tuwima zapowiedź kataklizmu jedynie pewnej formacji polityczno-społecznej, inni dopatrują się w nim widocznej wizji zagłady całej ludzkości, wręcz „modlitwy o nieistnienie”.

Spektakl Bal w operze jest dużym sukcesem repertuarowym Teatru Naszego, na VIII festiwalu EMIGRA zdobył nagrodę publiczności. Grany był wielokrotnie w Chicago, ale również w Milwaukee i St Louis. Mamy widzów, którzy przychodzą obejrzeć go po raz kolejny i zapewniają, że za każdym razem odkrywają coś nowego i poruszającego.

Drugim spektaklem, na który chcemy zaprosić całe rodziny jest komedia „Zemsta” Aleksandra Fredry w adaptacji i reżyserii Ryszarda Gajewskiego-Gębki, którą zagramy w niedzielę 2 maja o 17.00. Zemsta to klasyka polskiej literaturyMimo że jest sztuką niemal 200-letnią, wciąż bawi, zaskakuje i poucza. Jej humor jest ponadczasowy, a tematyka uniwersalna jak w komedii „Sami Swoi”, bo któż z nas nie miał swojego „trudnego sąsiada”. Źródłem Zemsty była również autentyczna historia sporu dwóch szlachciców. 

Na pewno zaskoczymy widzów współczesną odsłoną spektaklu. Nie zabraknie też dobrej współczesnej muzyki znanej wszystkim pokoleniom.

Premiera spektaklu odbyła się w lutym i odniosła duży sukces; cytując wypowiedź Dariusza Lachowskiego, autora blogu Transcendent Photo: „Niespotykany pomysł na przeniesienie klasycznego konfliktu dwóch zwaśnionych sąsiadów i jego nietuzinkowe wyegzekwowanie przez aktorów przyczynił się do powstania na polonijnym rynku teatralnym sztuki naprawdę dobrej, podnoszącej wysoko poprzeczkę innym teatrom, które w przyszłości być może próbować będą dorównać do tego poziomu”.

Pierwsze dwie osoby, które zadzwonią pod numer 773-934-3224 i odpowiedzą na pytanie: „kiedy po raz pierwszy wydano poemat „Bal w operze?” otrzymają wejściówkę dwuosobową na piątkowy spektakl.

Spektakle odbędą się w teatrze Leela Art Center, 620 Lee St. Des Plaines. Bezpłatny parking znajduje się po drugiej stronie ulicy. Rezerwacji biletów w cenie $40 można dokonać pod numerem telefonu: 773-814-9178 oraz poprzez e-mail: [email protected] Aktualności i informacje dostępne na naszej stronie facebook/Teatr Nasz Chicago oraz www.teatrnasz.com.

(Kom. pras.)

REKLAMA

2126316994 views

REKLAMA

REKLAMA

2126317011 views

REKLAMA

REKLAMA

2128113331 views

REKLAMA

2126317021 views

REKLAMA

2126317025 views

REKLAMA

2126317029 views